Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-18 09:19
AC / Radio Watykańskie

Bielsko-Biała: Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej

W Bielsku-Białej podsumowano 21. Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Jonasz”.

Autor/źródło: Pixabay, istorywriter, licencja: CC0

Zwycięzcom statuetki wręczył bp Roman Pindel, który podkreślił, że polski przekład Biblii Ekumenicznej, jaki się niedawno ukazał, może być przedmiotem prawdziwej dumy.

„Jest on owocem pracy przedstawicieli dziesięciu Kościołów w Polsce. Na 100-lecie niepodległości Polski myślę, że to jest piękny przyczynek do tego powiedzenia, że Polacy potrafią. Nie ma na całym świecie żadnego kraju, który by miał Ekumeniczną Biblię, na której brzmienie zgadza się dziesięć Kościołów” - powiedział bp Pindel.

W konkursie na wszystkich jego etapach uczestniczyło około 18 tys. dzieci z różnych Kościołów chrześcijańskich.


źródło: Rafał Łączny KAI dla vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-17 22:46:03
miniaturka

Papież: udawana jedność to środowisko, które potępia

Są dwie drogi jedności, jedna prawdziwa, po której prowadzi nas Jezus i druga, na której się oczernia, oskarża i która dzieli – to główna myśl homilii wygłoszonej przez Papieża na porannej Mszy.
2018-05-18 08:16:24
miniaturka

Włosi ponoszą konsekwencje bezdzietności: kraj się starzeje i wyludnia

Instytut statystyczny wieści nieuchronne wymieranie włoskiego społeczeństwa. Emerytów jest niemal dwa razy więcej niż młodych. Zmniejsza się liczba dzieci i potencjalnych matek. Młodzi uciekają za granicę.
2018-05-18 08:44:33
miniaturka

Watykański dokument o systemie gospodarczo-finansowym

Stolica Apostolska przypomina, że ekonomia i gospodarka, jak każda sfera ludzkiej działalności podlega etycznemu wartościowaniu. Zawarte w dokumencie wytyczne mają pomóc w rozeznaniu w dobie aktualnego kryzysu.
2018-05-18 09:57:39
miniaturka

Dziś rozpoczynają się obchody 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

Cykl wydarzeń religijnych, kulturalnych i naukowych zostanie zainaugurowany 18 maja, w 98. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a ich kulminacja nastąpi w październiku.
2018-05-18 10:22:13
miniaturka

Dialogi z Arcybiskupem - wola Boga a wola człowieka

O szukaniu woli Bożej, wierności, poszukiwaniu obiektywnej prawdy, a nie kompromisu i wielkiej miłości Boga wobec nas mówił podczas Dialogów z Arcybiskupem metropolita krakowski Marek Jędraszewski w kościele Najświętszej Marii Panny z Lourdes w Krakowie.
2018-05-18 10:40:41
miniaturka

Kard. Dziwisz: Jan Paweł II wciąż nam duchowo towarzyszy, poucza i inspiruje

Każde spotkanie ze św. Janem Pawłem II, z jego myślą i świadectwem, powinno pobudzać w nas pragnienie osobistego pójścia za Chrystusem – mówił kard. Stanisław Dziwisz, który w Sanktuarium św. Jana Pawła II odprawił Mszę św. w 98. urodziny Ojca Świętego.