Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-18 13:10
S. Zielińska / Monika Wojtkowiak

Bieg Formoza Challenge - Dołącz do Drużyny Caritas!

Drużyna Caritas weźmie udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami sygnowanym marką komandosów Jednostki Wojskowej Formoza. Każdy może dołączyć do Drużyny, która pobiegnie na dystansie 5 km w celu charytatywnym.

Autor/źródło: Caritas Polska

„Nigdy nie zostawiamy swoich” – tak brzmi hasło przewodnie biegu Formoza Challenge. W Drużynie Caritas jest miejsce dla każdego, dlatego zawodnicy pobiegną nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Są nastawieni na dobrą zabawę, ale oprócz wysiłku fizycznego chcą także poczuć radość pomagania.

Trasa jest wymagająca, ale możemy ją pokonać razem. Każdy może dołączyć do Drużyny, która pobiegnie na dystansie 5 kilometrów w celu charytatywnym. Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca 2018 r. w Obornikach koło Poznania.

Dla uczestników Drużyny Caritas został przygotowany specjalny pakiet startowy. Sto pierwszych osób, które zgłoszą chęć udziału w Drużynie Caritas otrzyma specjalny kod promocyjny, umożliwiający zakup pakietu z 30-procentową zniżką. Jak zgłosić się do Drużyny? Więcej szczegółów na stronie www.caritas.pl. Do Drużyny zaproszeni są wolontariusze i pracownicy Caritas oraz każdy chętny.

Formoza Challenge to impreza w hołdzie wyjątkowym żołnierzom J.W Formoza. Jej historia sięga 1974 roku. Od ponad 40 lat jednostka zabezpiecza wizyty przywódców państw z całego świata oraz bierze udział w różnego rodzaju akcjach. Komandosi postanowili podzielić się wiedzą na temat survivalu, przeszkód, a przede wszystkim pokazać namiastkę życia komandosa.


Termin: 10 czerwca 2018 r.

KONTAKT

formoza@caritas.org.pl,

rzecznik@caritas.org.pl, 

tel. 510 235 802


Źródło: Monika Wojtkowiak, Caritas Polska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-18 11:47:40
miniaturka

Ruszyła druga edycja Mostu Modlitewnego

Już trzynaście polskich parafii włączyło się w akcję Most Modlitewny. Czekamy na nowych chętnych – mówi ks. Leszek Kryża SChr, dyrektor Biura Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z ramienia KEP jest on koordynatorem inicjatywy łączącej polskie parafie z parafiami syberyjskimi.
2018-04-18 12:09:43
miniaturka

Abp Auza w ONZ: jesteśmy zawiedzeni porażką

Watykański dyplomata przy ONZ zabrał głos na 51. spotkaniu Komisji ds. Ludności i Rozwoju w sprawie zrównoważonego rozwoju miast, mobilności i migracji.
2018-04-18 12:44:43
miniaturka

21 kwietnia – święcenia biskupie ks. Janusza Ostrowskiego

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia, w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie święcenia biskupie przyjmie biskup nominat Janusz Ostrowski. Głównym konsekratorem będzie abp Józef Górzyński.
2018-04-18 13:43:19
miniaturka

Bielsko-Biała: wystawa „Księga nad Księgami”

Do podzielenia się osobistymi refleksjami i przeżyciami związanymi z Biblią zaprosił współczesnych artystów polskich, kierujący Galerią Środowisk Twórczych w Bielsku-Białej, Piotr Czadankiewicz.
2018-04-18 13:54:05
miniaturka

Nowy prowincjał Prowincji Warszawskiej Kapucynów

Obradująca w Zakroczymiu Kapituła wybrała nowy zarząd Prowincji
2018-04-18 14:13:50
miniaturka

Papież: chrzest pociąga za sobą osobistą odpowiedź

Stawanie się chrześcijaninem jest darem, który pochodzi od Boga. Wiary bowiem nie można kupić, ale można o nią prosić. – mówił Papież w czasie dzisiejszej katechezy ogólnej poświęconej sakramentowi chrztu.