Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-26 14:36
JR

Biden już otwiera drzwi ideologii gender?

W pierwszym dniu prezydentury Joe Biden podpisał rozporządzenie w sprawie zapobiegania i zwalczania dyskryminacji ze względu na tożsamość płciową lub orientację seksualną. Tym samym ideologia gender wkracza coraz mocniej do życia codziennego Amerykanów.

Autor/źródło: flickr.com, CC BY-NC 2.0, Praveen, licencja: CC BY

Jak czytamy w rozporządzeniu: 

„Każdy człowiek powinien być traktowany z szacunkiem i godnością oraz powinien móc żyć bez strachu, bez względu na to, kim jest i kogo kocha. Dzieci powinny móc uczyć się bez martwienia się o to, czy nie będą miały dostępu do toalety, szatni lub zajęć sportowych w szkole. Dorośli powinni mieć możliwość zarabiania na życie i wykonywania zawodu, wiedząc, że nie zostaną zwolnieni, zdegradowani ani źle potraktowani z powodu tego, do kogo wracają do domu lub ponieważ ich ubiór nie jest zgodny ze stereotypami dotyczącymi płci. Ludzie powinni mieć dostęp do opieki zdrowotnej i mieć dach nad głową bez narażania się na dyskryminację ze względu na płeć. Wszystkie osoby powinny być traktowane zgodnie z prawem, bez względu na ich tożsamość płciową czy orientację seksualną”.

Brzmi pięknie, ale w praktyce oznacza to tyle, że mężczyźni uważający się za kobiety będą mieli np. dostęp do damskich toalet, że będą mogli należeć do damskich grup sportowych czy startować w zawodach. Ideologia gender występuje przeciwko kobietom, które nagle będą musiały znosić męską obecność w przestrzeniach przeznaczonych tylko dla nich.

Dużym problemem jest też przedefiniowanie płci w kontekście sportu. Jak wiadomo, mało prawdopodobne jest, żeby kobieta wygrywała z mężczyzną, który się za kobietę uważa. Ta zmiana ma już zresztą zastosowanie. W Connecticut dwóch mężczyzn, którzy identyfikują się jako kobiety, od 2017 roku zdobyło 15 tytułów w lekkoatletyce dla dziewcząt. Rywalizacja traci sens i staje się farsą, sport kobiecy staje się niemożliwy do uprawiania i rozwijania.

Nie da się nie zauważyć, że to rozporządzenie godzi przede wszystkim w prawa kobiet. Zrównuje je z prawami mężczyzn, którzy się za kobiety uważają. Ideologia gender wkracza w kolejne obszary społeczne i zaczyna siać spustoszenie przez narzucanie nienaturalnej wizji człowieka.

Rozporządzenie będzie więc bronić przed dyskryminacją osoby identyfikujące się z inną płcią niż biologiczna czy osoby homoseksualne, ale nie będzie bronić ludzi, którzy mają inne zdanie na ten temat. Za dyskryminujące będzie mogło być uznane mówienie o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny czy o biologicznych zależnościach płci. Prawo wprowadzające do życia codziennego ideologię gender staje się rzeczywistością. Nie jest to optymistyczna wizja.

Źródło: whitehouse.gov, catholicnewsagency.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-26 13:54:39
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Ziarno Bożego Królestwa nie rośnie w miejscach przypadkowych. Nie wyda plonu także wtedy, gdy zapomnimy o właściwej pielęgnacji
2021-01-26 14:21:29
miniaturka

Dramatyczna walka o życie pana Sławomira z Plymouth przegrana

Z Wielkiej Brytanii dotarły informacje o śmierci pana Sławomira – Polaka, który przebywał w szpitalu po odłączeniu od karmienia i nawadniania. Brytyjskie władze uniemożliwiły transport mężczyzny do Polski, mimo zgody polskiego sądu.
2021-01-26 14:32:05
miniaturka

Słyszałeś „Modlitwę o pokój”? Jeśli tak, czy wiesz, kto skomponował ten utwór?

To już dziewięć lat, gdy nie ma z nami wybitnego śląskiego kompozytora i popularyzatora muzyki religijnej, Norberta Blachy. Jego postać żyje jednak nadal w pamięci wielu uczniów i odbiorców muzyki
2021-01-26 15:58:29
miniaturka

Kard. Müller: Biden staje na czele subtelno-brutalnej kampanii dechrystianizacyjnej

Jak wyraźnie zaznacza kard. Gerhard Müller, odnosząc się do Joe Bidena, „ten, kto relatywizuje wyraźną wiarę o świętości każdego życia ludzkiego na podstawie preferencji politycznych, otwarcie sprzeciwia się wierze katolickiej”
2021-01-26 18:32:47
miniaturka

Modlitwa ekumeniczna w Legnicy

W niedzielę 24 stycznia w Legnicy, w świątyni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, z udziałem przedstawicieli Kościołów: Rzymskokatolickiego i Prawosławnego.
2021-01-26 20:21:25
miniaturka

Ważne dla redaktorów Kalendarza liturgicznego na rok 2022

W związku z licznymi wątpliwościami w obchodach liturgicznych na rok 2022, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała stosowny dokument