Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-03-19 12:42
AC / Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Biała Podlaska: Powstaje pierwsze Przedszkolne Koło Caritas

Kształtowanie u dzieci miłości chrześcijańskiej i praktykowanie jej od najmłodszych lat – to założenie inicjatorów powstania I Przedszkolnego Koła Caritas Diecezji Siedleckiej.

Autor/źródło: Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Koło będzie działać w Przedszkolu Samorządowym nr 14 przy ul. Łukaszyńskiej 34 w Białej Podlaskiej, a jego inauguracja odbędzie się tam 26 marca o godz. 9:00.

Pomysł, by utworzyć w tym przedszkolu koło, powstał z inicjatywy m.in. dyrektora placówki i wychowawców. - Dzieci wraz z rodzicami przyjęły pomysł z wielkim entuzjazmem i już w pierwszych dniach zadeklarowało się ponad 60 przedszkolaków – informuje M. Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Koło będzie organizacją dziecięcą wspieraną przez ich rodziców i opiekunów, działającą na terenie przedszkola pod nadzorem dyrekcji, włączającą się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Kontakt: Monika Rybaczewska, tel. 512-936-068.

źródło: Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, dzieci, Caritas Diecezji Siedleckiej, Biała Podlaska, Przedszkolne Koło Caritas