Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-29 14:56
AC / vanessamcleod_

Bez rąk i bez łapki... Niezwykła historia przyjaźni!

Vanessa odmówiła aborcji, do której namawiali ją lekarze, gdy okazało się, że jej córka będzie niepełnosprawna. Pokazała, że niepełnosprawność nie wyklucza. Co więcej, wzięła pod dach szczeniaka bez łapki. Ivy już wie, że brak rąk nie jest powodem do smutku. Historię przyjaźni Ivy i psa, Vanessa opisuje na Instagramie.

Autor/źródło: instagram.com/vanessamcleod_ screenshot, edit

Vanessa McLeod prowadzi profil na Instagramie, na którym przedstawia się jako „mama dwóch pięknych dziewczyn” i dodaje z humorem, że „jedna z nich jest trochę jak rybka z dwoma szczęśliwymi płetwami”. Mowa o Ivy, która urodziła się bez rączek. Dla lekarzy niepełnosprawność Ivy była wystarczającym powodem, aby swego czasu doradzić Vanessie dokonanie aborcji. Młoda mama nie poszła za tym głosem.

Na profilu Vanessy pojawiają się od jakiegoś czasu niezwykłe, urocze zdjęcia. Aby pokazać Ivy, że niepełnosprawność nie wyklucza, że nie jest powodem do smutku, i że bez rąk można wieść równie szczęśliwe życie, przygarnęła pod dach psiaka, który nie ma łapy. Cała rodzina zakochała się w Lucky. Decyzja o wzięciu takiego, nie innego psa była bardzo świadoma. Vanessa wiedziała, że dojdzie jej dodatkowy obowiązek, ale, że dzięki temu da szczęście nie tylko Ivy, ale i... Lucky. Nie każdy bowiem chce opiekować się niepełnosprawnym zwierzęciem. Tymczasem Vanessa chciała pokazać, że każde życie jest ważne.

Pod jednym ze zdjęć Vanessa aktualizowała opis: „Moja mała dziewczynka ze szczęśliwą płetwą... ze szczenięcą szczęśliwą płetwą”. Fotografie są pełne radości. Kiedyś w pewnym szpitalu wygrało życie. Dziś Ivy jest szczęśliwą dziewczynką, opiekującą się szczęśliwym psem... A to wszystko dzięki dobrym decyzjom młodej mamy.


źródło: https://www.instagram.com/vanessamcleod_/

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-29 12:55:10
miniaturka

29. sztafetowa pielgrzymka piesza z Legnicy na Jasną Górę

Nabożeństwo w Katedrze legnickiej rozpoczęło 29. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
2021-07-29 13:19:01
miniaturka

Do Sejmu trafił projekt ws. zakazu handlu w niedzielę. Co się zmieni?

Do Sejmu został wniesiony projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta, który ma wyeliminować nieprawidłowe stosowania wyłączeń od zakazu – wynika z informacji na stronie Sejmu. Przedstawicielem wnioskodawców jest Janusz Śniadek (PiS).
2021-07-29 13:52:43
miniaturka

Black Lives Matter popiera dyktaturę Castro i obwinia USA za brak praw na Kubie

Agresywny pochodzący ze Stanów Zjednoczonych ruch Black Lives Matter (BLM), którego członkowie przez wiele miesięcy plądrowali sklepy i doprowadzili do zamieszek w wielu amerykańskich miastach, w których trakcie zginęło około dwudziestu osób, wyraził teraz swoje poparcie dla kubańskiej dyktatury.
2021-07-29 15:17:49
miniaturka

Hagia Sophia może zniknąć z listy UNESCO

Trwa konflikt między tureckimi władzami a Komitetem Światowego Dziedzictwa UNESCO (WHC) w kwestii bazylik Hagia Sophia i Chora, które w 2020 roku, po ponad 85 latach funkcjonowania jako muzea, zostały zmienione na meczety.
2021-07-29 16:12:38
miniaturka
play

Jak wielką rolę odegrali energetycy z Powiśla w Powstaniu Warszawskim?

Jednym z najważniejszych sukcesów militarnych pierwszych dni Powstania Warszawskiego było przejęcie przez powstańców kontroli nad Elektrownią Powiśle. Waga tego dokonania okazała się być nieoceniona dla walczącej stolicy.
2021-07-30 08:58:18
miniaturka

Były kardynał McCarrick stanie przed sądem

Były amerykański kardynał Theodore McCarrick został oskarżony o pedofilię w stanie Massachusetts. Poinformował o tym dziennik „The Boston Globe”. Chodzi o molestowanie seksualne, jakiego McCarrick miał się dopuścić jako młody ksiądz w latach 70. XX w. wobec 16-letniego chłopca podczas przyjęcia weselnego, odbywającego się w Wellesley College.