Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-24 12:49
AC / Beata Zajączkowska/vaticannews.va

Bestialska masakra w Nigrze! Dżihadyści zabili 137 osób

Od kilku miesięcy przybiera na sile ofensywa islamistów w Nigrze. Nigdy wcześniej jednak nie dopuścili się oni w tym kraju tak bestialskich masakr. W minioną niedzielę zaatakowali trzy wioski, w których z zimną krwią wymordowali mieszkańców. Śmierć poniosło 137 osób, w tym kobiety i dzieci. Jest też wielu rannych.

Autor/źródło: Vatican News

W sumie w atakach w Nigrze w ciągu ostatnich sześciu dni zabitych zostało ponad 200 osób. W minioną niedzielę zaatakowali trzy wioski, w których z zimną krwią zamordowali 137 mieszkańców.

Świadkowie tragedii opowiadają, że doskonale uzbrojeni dżihadyści „strzelali do wszystkiego co się ruszało”. Do masakry doszło w regionie Tahuna, leżącym na pograniczu z Mali. „Ludność cywilna od dawna jest na celowniku islamskich terrorystów, nigdy wcześniej jednak nie dopuścili się oni takiego barbarzyństwa” – stwierdził rzecznik rządu Zakaria Abdourahamane ogłaszając w całym kraju trzydniową żałobę narodową.

Sytuacja pogarsza się także w innych regionach Nigru, gdzie bojówki islamistyczne są coraz aktywniejsze. Ks. Mauro Armanino, pracujący w Bomoanga, gdzie został uprowadzony włoski misjonarz, który przez dwa lata był więziony przez dżihadystów, poinformował o nowej strategii, która ma na celu totalne zastraszenie ludności i zerwanie jakichkolwiek więzi między wioskami. Chodzi o proceder minowania dróg przez dżihadystów. Tym sposobem ludzie boją się pójść nawet uprawiać własne pole czy doglądać bydło, ponieważ nie mają pewności, że nie napotkają na swej drodze min. Utrudnia to też transport żywności. „Cały kraj staje się powoli zakładnikiem islamistów” – mówi włoski misjonarz, podkreślając, że wpływa to nie tylko na brak bezpieczeństwa, ale i pogłębienie wszechobecnej nędzy. Według oenzetowskiej klasyfikacji rozwoju Niger jest w czołówce najbiedniejszych krajów świata.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-24 11:58:26
miniaturka

Kobiety częściej zajadają stres niż mężczyźni? Takie są fakty

Zwiększony przez pandemię i jej przykre konsekwencje poziom stresu niewątpliwie przyczynił się do pogłębienia kilku złych nawyków. Jednym z nich jest objadanie się pod wpływem negatywnych emocji. Choć pyszne jedzenie to balsam dla każdej duszy, to okazuje się, że bardziej kojąco działa na te kobiece.
2021-03-24 11:58:51
miniaturka

Niemiecka telewizja ma przeprosić Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

Producenci serialu „Nasze matki, nasi ojcowie” muszą przeprosić za „zidentyfikowanie polskiego oddziału partyzanckiego w wyżej wymienionym filmie jako oddziału Armii Krajowej, co rodzi nieuprawnioną sugestię, iż ta polska organizacja wojskowa miała charakter antysemicki”.
2021-03-24 12:30:20
miniaturka

Amerykańscy Demokraci proszą Jimmy’ego Cartera o pomoc w ocaleniu poprawki Hyde’a

Grupa Democrats for Life of America wezwała byłego prezydenta Jimmy’ego Cartera do wsparcia jej starań o zachowanie poprawki Hyde’a, zakazującej finansowania aborcji z funduszy federalnych. Jej odrzucenie zapowiedział prezydent Joe Biden.
2021-03-24 12:45:41
miniaturka
play

Jak inwestowanie w dobre relacje pomaga w przygotowaniu do śmierci?

Co możemy zabrać z tego świata? Prawie nic. Ale jest jedna rzecz, która przenosimy za bramę śmierci. To są nasze relacje z innym ludźmi. Dbajmy o to, żeby były jak najlepsze – mówi o. Wojciech Surówka. Jak inwestowanie w dobre relacje pomaga w przygotowaniu do śmierci? Zapraszamy na kolejny odcinek rozważań „Memento mori”!
2021-03-24 13:09:26
miniaturka

Papież wzywa Polaków do troski o życie na każdym etapie!

„Módlcie się, aby na całym świecie, w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie odnawiała się wrażliwość na wartość życia ludzkiego na każdym etapie i w każdej kondycji” – tymi słowami zwrócił się Franciszek do Polaków podczas audiencji.
2021-03-24 13:40:31
miniaturka

Prawna rejestracja nienarodzonego dziecka? Ciekawa propozycja w Hiszpanii

Prawicowa partia VOX w Hiszpanii zarejestrowała propozycję zmian w ustawie o prawie cywilnym, aby można było zarejestrować nienarodzone dziecko „z pełnym skutkiem prawnym”. Pomysł ma wzmocnić ochronę życia od jego początków.