Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-13 08:14
AC / Radio Watykańskie

Bermudy: związki osób tej samej płci to nie małżeństwo

Ustawę przywracającą definicję małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny przyjęła izba niższa parlamentu (House of Assembly) Bermudów zaledwie w pół roku po tym, jak tamtejszy Sąd Najwyższy uznał tzw. „małżeństwa” jednopłciowe.

Autor/źródło: photogenica.pl

Wprowadza ona jednak szereg praw dla par jednopłciowych i nie delegalizuje związków zawartych po wspomnianym orzeczeniu sądowym.

W zeszłorocznym referendum społeczeństwo tego wyspiarskiego kraju przeważającą większością głosów opowiedziało się przeciw uznawaniu związków homoseksualnych za małżeńskie. Jednak później Sąd Najwyższy doprowadził do ich legalizacji, twierdząc, jakoby tradycyjna definicja małżeństwa była „niespójna z przepisami Konwencji o Prawach Człowieka”.

Jak zwrócił uwagę Lawrence Scott z rządzącej na Bermudach Postępowej Partii Pracy (Progressive Labour Party), po wprowadzeniu nowej ustawy pary homoseksualne nie będą już nosiły nazwy „małżeństwo”, którą przyznało im sądowe orzeczenie, za to otrzymają korzyści, których dotąd nie miały, a w rzeczywistości właśnie na nich im zależy.

mk/rv, catholic herald

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy