Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-12 10:05
mk / KAI

Benedykt XVI zaszczepi się przeciwko koronawirusowi

Papież-senior Benedykt XVI ma zamiar zaszczepić się przeciwko koronawirusowi jak tylko Państwo Watykańskie otrzyma zamówione 10 tys. dawek szczepionki Pfizer/Biontech. Taką informację podała niemiecka agencja KNA.

Autor/źródło: en.wikipedia.org, Mangouste35, licencja: CC BY-SA

Wraz z papieżem-seniorem zaszczepieni mają być wszyscy mieszkańcy klasztoru „Mater Ecclesiae” – powiedział niemieckiej agencji katolickiej osobisty sekretarz Benedykta XVI, arcybiskup Georg Gänswein.

W tym kontekście przypomniano słowa papieża Franciszka, który w wywiadzie dla telewizji Canale 5 zapewnił, że sam zapisał się do szczepienia, i uważa, że z etycznego punktu widzenia każdy powinien się zaszczepić. W przeciwnym bowiem razie narażamy nie tylko swoje własne życie, ale także i życie innych.

W minionym tygodniu szef watykańskiej służby zdrowia, prof. Andrea Arcangeli, powiedział, że dawki szczepionek zostaną dostarczone w ciągu kilku dni. Stwierdził, że Państwo Watykańskie zamówiło około 10 tys. dawek szczepionki u producenta z Moguncji, firmy Biontech, oraz jej amerykańskiego partnera, firmy Pfizer.

Czytaj także: Papież zachęca do szczepień i zapowiada kiedy sam się zaszczepi

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-11 17:34:19
miniaturka

Pismo Święte na pierwszym miejscu w rankingu podcastów

Prowadzony przez ks. Mike’a Schmitza program „The Bible in a Year” od 2 stycznia króluje na liście najchętniej wybieranych podcastów na platformie Apple. Wyprzedza produkcje mediów takich jak The New York Times czy NBC News.
2021-01-12 09:41:06
miniaturka

Od 18 stycznia powrót nauczania stacjonarnego w klasach I-III

Zdecydowaliśmy o utrzymaniu obostrzeń, wprowadzonych w związku z pandemią. Wyjątkiem są klasy I-III, które od 18 stycznia powrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach – poinformował 11 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski.
2021-01-12 10:05:35
miniaturka

Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa z... 50 roku po Chrystusie!

Chociaż nabożeństwo do św. Józefa zaczęło się bardziej rozwijać w trzecim wieku, to jednak w modlitewniku „Pieta” można znaleźć modlitwę do opiekuna Jezusa datowaną na… rok 50! To pokazuje, że św. Józef był czczony już przez pierwszych chrześcijan.
2021-01-12 10:58:04
miniaturka

Przebywający w angielskim szpitalu Polak w śpiączce znów dostaje wodę i pożywienie

Mężczyzna za zgodą brytyjskiego sądu miał zostać odłączony od aparatury. O zmianę tej decyzji wciąż walczy część jego rodziny. W poniedziałek sąd odmówił im prawa do apelacji. „Spodziewaliśmy się tego” - przyznaje siostra Polaka.
2021-01-12 10:59:33
miniaturka

Już 5,5 mln zł od Grupy Enea na wsparcie instytucji leczących pacjentów z COVID-19

Do szpitali i ośrodków leczniczych w całej Polsce trafia kolejne wsparcie finansowe od Grupy Enea. Przekazywane za pośrednictwem Fundacji Enea środki są przeznaczane m.in. na zakup sprzętu medycznego, potrzebnych środków higieny i ochrony osobistej.
2021-01-12 11:35:13
miniaturka

10 lat temu zginął John McCarthy Roll - wybitny prawnik i głęboko wierzący katolik

Padł ofiarą strzelaniny na wiecu wyborczym. Ówczesny biskup diecezji Tucson – Gerald Kickanas - nazwał go „człowiekiem, który żył tym, w co sam wierzył”. Jego historię przypomniał amerykański dziennik „USA Today”.