Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-12 10:05
mk / KAI

Benedykt XVI zaszczepi się przeciwko koronawirusowi

Papież-senior Benedykt XVI ma zamiar zaszczepić się przeciwko koronawirusowi jak tylko Państwo Watykańskie otrzyma zamówione 10 tys. dawek szczepionki Pfizer/Biontech. Taką informację podała niemiecka agencja KNA.

Autor/źródło: en.wikipedia.org, Mangouste35, licencja: CC BY-SA

Wraz z papieżem-seniorem zaszczepieni mają być wszyscy mieszkańcy klasztoru „Mater Ecclesiae” – powiedział niemieckiej agencji katolickiej osobisty sekretarz Benedykta XVI, arcybiskup Georg Gänswein.

W tym kontekście przypomniano słowa papieża Franciszka, który w wywiadzie dla telewizji Canale 5 zapewnił, że sam zapisał się do szczepienia, i uważa, że z etycznego punktu widzenia każdy powinien się zaszczepić. W przeciwnym bowiem razie narażamy nie tylko swoje własne życie, ale także i życie innych.

W minionym tygodniu szef watykańskiej służby zdrowia, prof. Andrea Arcangeli, powiedział, że dawki szczepionek zostaną dostarczone w ciągu kilku dni. Stwierdził, że Państwo Watykańskie zamówiło około 10 tys. dawek szczepionki u producenta z Moguncji, firmy Biontech, oraz jej amerykańskiego partnera, firmy Pfizer.

Czytaj także: Papież zachęca do szczepień i zapowiada kiedy sam się zaszczepi

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: