Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-22 09:00
nc / Krzysztof Bronk / VN

Benedykt XVI zasmucony i zatroskany Kościołem w Niemczech

Abp Georg Gänswein udzielił wywiadu dla niemieckiego tygodnika Tagespost. Poinformował w nim m.in. o odczuciach papieża-seniora w związku ze stanem Kościoła w Niemczech. Osobisty sekretarz papieża-seniora sam także opisał życie duchowe w swojej ojczyźnie.

Benedykt XVI w Fatimie
Autor/źródło: © Mazur/www.thepapalvisit.org.uk/flickr.com/CC BY-NC 2.0

„Benedykt XVI kocha Kościół w Niemczech, ale to co się w nim teraz dzieje w większości sprawia mu ból” – powiedział osobisty sekretarz papieża. Podkreślił on, że Benedykta XVI najbardziej niepokoi swoiste „zaćmienie Boga”, które dokonuje się w jego ojczystym Kościele. Papież-senior ostrzegał przed tym od dawna. Fakt, że teraz sprawdzają się jego prorocze słowa, bynajmniej nie daje mu satysfakcji. „Jedyne pokrzepienie znajduje on w modlitwie za Kościół w Niemczech” – powiedział osobisty sekretarz Papieża Seniora i prefekt Domu Papieskiego.

Pochodzący z południowych Niemiec arcybiskup krytycznie wypowiada się o sytuacji swego rodzimego Kościoła. Jego zdaniem panuje w nim zamęt, ponieważ większość wiernych nie chce kierować się Katechizmem i nie uznaje nauczania Apostołów. Nowa ewangelizacja nie może się odbywać kosztem wierności nauczaniu Kościoła – podkreślił abp Gänswein.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-21 22:05:02
miniaturka
play

#EwangeliarzOP - 30 października 2019 | (Łk 13, 22-30)

Codzienne rozważanie Ewangelii przygotowane przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.
2019-10-21 22:06:20
miniaturka
play

#EwangeliarzOP - 31 października 2019 | (Łk 13, 31-35)

Codzienne rozważanie Ewangelii przygotowane przez o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP.
2019-10-22 08:19:59
miniaturka

Sanktuarium Jana Pawła II: Ogród oliwny, nabożeństwo Getsemani i odpust

Ludzie pielgrzymują do Sanktuarium Jana Pawła II niejednokrotnie z dużymi troskami. Naprzeciw tym potrzebom wyszli duszpasterze, inicjując nabożeństwo Getsemani. Idea przybierze dziś także materialną postać w drzewku, które zasadzi abp Marek Jędraszewski.
2019-10-22 09:24:27
miniaturka

Ostatni etap Synodu Biskupów

Kard. Claudio Hummes zaprezentował ojcom synodalnym wstępną wersję dokumentu końcowego, w którym starano się zawrzeć w sposób syntetyczny dotychczasowe wystąpienia w auli oraz wnioski z dyskusji w małych grupach.
2019-10-22 09:47:39
miniaturka

W Warszawie o wierze w biznesie i życiu społecznym

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zorganizowało III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Poprzez festiwalowe spotkania i dyskusje starało się pokazać katolicką naukę społeczną od teorii do praktyki, różne formy jej aplikacji.
2019-10-22 10:29:08
miniaturka
play

Synod Młodych w diecezji warszawsko-praskiej

Diecezja warszawsko-praska zorganizowała lokalny Synod Młodych. W związku z tym wydarzeniem, w pierwszym odcinku "Ekspresu synodalnego", młodzi opowiadają o tym, czego doświadczyli w różnych formach duszpasterstwa młodzieży.