Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-07-03 12:48
S. Zielińska / KAI

Benedictus Młodych w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach

W Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach Siostry Benedyktynki Misjonarki wraz z młodymi z różnych stron Polski wprowadzają w życie hasło: "Módl się - Pracuj - Nie bądź smutny!".

Autor/źródło: Pixabay, AdinaVoicu, licencja: CC0

Spotkanie "Benedictus Młodych" odbywa się w otoczeniu pięknej przyrody Wigierskiego Parku Narodowego i okolicznych jezior. To szczególny czas dla wszystkich, którym bliska jest duchowość benedyktyńska.

W programie oprócz codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy brewiarzowej, konferencji czy lektury Pisma Świętego jest czas na spotkania dyskusyjne w grupach, wycieczki i zabawy, a także na poznanie tajników przyrody ukrytych w wodach wigierskiego jeziora i okolicznych rezerwatach.

„Jednym z głównych celów tych spotkań jest umożliwienie młodym ludziom włączenia elementów duchowości benedyktyńskiej w proces rozwoju ich wiary” – mówi s. dr Blanka Szymańska koordynator Spotkania Młodych „Benedictus” w Wigrach.

Do tej pory miedzy modlitwami, młodzież wraz z siostrami miała sposobność próby nauczenia się wypieku sękaczy, pielgrzymowali Szlakami Papieskimi Diecezji Ełckiej. Złożyli tez wizytę w domu rodziny Mielewskich z Leszczewa, którą odwiedził papież Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w 1999 r.

„Jestem po raz drugi na „Benetictusie”. Spotkania te są dla mnie umocnieniem mojej wiary, a także możliwość spotkania się z rówieśnikami” – mówi Paulina z Borkowic.

"Benedictus" to spotkania dla młodzieży, organizowane przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek, które łączą w sobie elementy duchowe i rekreacyjne, czas głębokiej refleksji nad swoim życiem z czasem dobrej zabawy, czas ciszy i modlitwy z czasem turystycznych wypraw.

Podczas wakacji, tygodniowe spotkania młodych są organizowane już od 10 lat w różnych zakątkach Polski. W ciągu roku organizowane są również weekendowe dni skupienia.

Do tej pory takie spotkania odbyły się w Licheniu, Gietrzwałdzie, Gostyniu, Bardzie Śląskim, Międzybrodziu Bialskim, Mikoszewie, Dąbrowicy k. Lublina, Krynicy Górskiej i Otwocku.

rr / Wigry


Podziel się tym materiałem z innymi: