Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-17 15:14
nc

Bełchatów: muzycy uczcili Jezusa Eucharystycznego specjalnym koncertem [relacja]

11 czerwca 2020 roku w Bełchatowie odbył się wyjątkowy Koncert Chwały. Muzycy Zespołu Syjon upamiętnili cud przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Pana Jezusa Chrystusa. Wydarzenie miało miejsce w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy.

Autor/źródło: Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON

Koncert przygotował i poprowadził Zespół Muzyczny Syjon wraz z zaproszonymi gośćmi przy współpracy z Parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie, gdzie muzycy zespołu Syjon już wielokrotnie organizowali podobne muzyczne uwielbienia. Zespół Muzyczny Syjon powstał w Bełchatowie i łączy ludzi z różnych kręgów, którzy muzyką i śpiewem pragną szerzyć Słowo Boże. Tym razem muzycy postanowili, poprzez tę inicjatywę, podkreślić znaczenie święta Bożego Ciała.

W trakcie występu widzowie mieli okazję usłyszeć kilkanaście starszych i nowych utworów chrześcijańskich w przepięknej muzycznej oprawie, które wykonywane były solowo lub w chórze w harmonii z dźwiękami instrumentów. Na scenie zaprezentowano utwory w różnych stylach muzycznych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się autorskie i zarazem debiutanckie utwory Zespołu Syjon. Muzycy podczas koncertu wykonali trzy nowe kompozycje ze swojego repertuaru, a były to: kołysanka pt. „Adonai”, równie subtelny utwór pt. ,,Dzieci wielkiego Boga” czy pierwszy raz publicznie wykonany utwór pt. „Twa miłość Panie”, który napisany został w stylu rock 'n' roll.

Koncert oprócz walorów muzycznych posiadał przede wszystkim wymiar duchowy. Między utworami rozbrzmiewały słowa życiowej refleksji, mądrości i prawd wiary. Rozważania poprowadził ksiądz Rafał Dobrowolski z Parafii w Parznie.

Święty Jan Paweł II powiedział: ,,Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Kierując się tymi słowami zespół poprzez opiekę medialną wielu instytucji nad tym wydarzeniem starał się dotrzeć z przekazem duchowo-muzycznym do ludzi spragnionych takiej formy modlitwy w Polsce i za granicą. Wierni mogli się zgromadzić w jednym czasie we wspólnej modlitwie i uwielbieniu Pana Boga.

W ten sposób artyści chcieli wzmocnić nadzieję wśród ludzi, zwłaszcza w obecnych trudnych czasach epidemii. Ponadto pragnieniem organizatorów jest też to, aby w przyszłości rozpowszechnić podobne wydarzenia w Polsce i za granicą.

Koncert Chwały odbył się w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i z uwagi na sytuację epidemiczną odbył się bez udziału publiczności. Wydarzenie było transmitowane on-line na Facebookowym profilu Zespołu Muzycznego Syjon oraz profilu Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Księdza Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia, Prezydenta Miasta Bełchatowa Pani Marioli Czechowskiej oraz Starosty Bełchatowskiego Pani Doroty Pędziwiatr.

Muzycy Zespołu Syjon uważają, że szczególnie w tym trudnym czasie należy realizować podobne inicjatywy. Obecnie działania mają zupełnie inny wymiar niosąc wsparcie duchowe wśród osób dotkniętych skutkami epidemii w Polsce i za granicą. Trudny czas wymaga od ludzi wierzących wielkiej wiary, dlatego niezależnie od sytuacji zespół angażując się w realizację takich wydarzeń stara się wypełniać Słowo Boże, które mówi, że "wiara bez uczynków jest martwa" (Jk 2, 26).

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli duchowy udział w Koncercie Chwały.


Koncert zorganizowali:

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie

Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON

Oprawa muzyczna: Zespół Muzyczny SYJON


Informacja: jk / Bełchatów

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: