Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-17 15:14
nc

Bełchatów: muzycy uczcili Jezusa Eucharystycznego specjalnym koncertem [relacja]

11 czerwca 2020 roku w Bełchatowie odbył się wyjątkowy Koncert Chwały. Muzycy Zespołu Syjon upamiętnili cud przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Pana Jezusa Chrystusa. Wydarzenie miało miejsce w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy.

Autor/źródło: Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON

Koncert przygotował i poprowadził Zespół Muzyczny Syjon wraz z zaproszonymi gośćmi przy współpracy z Parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie, gdzie muzycy zespołu Syjon już wielokrotnie organizowali podobne muzyczne uwielbienia. Zespół Muzyczny Syjon powstał w Bełchatowie i łączy ludzi z różnych kręgów, którzy muzyką i śpiewem pragną szerzyć Słowo Boże. Tym razem muzycy postanowili, poprzez tę inicjatywę, podkreślić znaczenie święta Bożego Ciała.

W trakcie występu widzowie mieli okazję usłyszeć kilkanaście starszych i nowych utworów chrześcijańskich w przepięknej muzycznej oprawie, które wykonywane były solowo lub w chórze w harmonii z dźwiękami instrumentów. Na scenie zaprezentowano utwory w różnych stylach muzycznych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się autorskie i zarazem debiutanckie utwory Zespołu Syjon. Muzycy podczas koncertu wykonali trzy nowe kompozycje ze swojego repertuaru, a były to: kołysanka pt. „Adonai”, równie subtelny utwór pt. ,,Dzieci wielkiego Boga” czy pierwszy raz publicznie wykonany utwór pt. „Twa miłość Panie”, który napisany został w stylu rock 'n' roll.

Koncert oprócz walorów muzycznych posiadał przede wszystkim wymiar duchowy. Między utworami rozbrzmiewały słowa życiowej refleksji, mądrości i prawd wiary. Rozważania poprowadził ksiądz Rafał Dobrowolski z Parafii w Parznie.

Święty Jan Paweł II powiedział: ,,Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Kierując się tymi słowami zespół poprzez opiekę medialną wielu instytucji nad tym wydarzeniem starał się dotrzeć z przekazem duchowo-muzycznym do ludzi spragnionych takiej formy modlitwy w Polsce i za granicą. Wierni mogli się zgromadzić w jednym czasie we wspólnej modlitwie i uwielbieniu Pana Boga.

W ten sposób artyści chcieli wzmocnić nadzieję wśród ludzi, zwłaszcza w obecnych trudnych czasach epidemii. Ponadto pragnieniem organizatorów jest też to, aby w przyszłości rozpowszechnić podobne wydarzenia w Polsce i za granicą.

Koncert Chwały odbył się w sali teatralno-widowiskowej PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i z uwagi na sytuację epidemiczną odbył się bez udziału publiczności. Wydarzenie było transmitowane on-line na Facebookowym profilu Zespołu Muzycznego Syjon oraz profilu Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Księdza Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia, Prezydenta Miasta Bełchatowa Pani Marioli Czechowskiej oraz Starosty Bełchatowskiego Pani Doroty Pędziwiatr.

Muzycy Zespołu Syjon uważają, że szczególnie w tym trudnym czasie należy realizować podobne inicjatywy. Obecnie działania mają zupełnie inny wymiar niosąc wsparcie duchowe wśród osób dotkniętych skutkami epidemii w Polsce i za granicą. Trudny czas wymaga od ludzi wierzących wielkiej wiary, dlatego niezależnie od sytuacji zespół angażując się w realizację takich wydarzeń stara się wypełniać Słowo Boże, które mówi, że "wiara bez uczynków jest martwa" (Jk 2, 26).

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli duchowy udział w Koncercie Chwały.


Koncert zorganizowali:

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie

Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON

Oprawa muzyczna: Zespół Muzyczny SYJON


Informacja: jk / Bełchatów

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2020-06-17 13:59:15
miniaturka

Apel osoby zranionej: Dostrzegajcie wszystkich skrzywdzonych

"Zaskakujące, że doszliśmy do tego momentu, że porównujemy cierpienie" – pisze osoba skrzywdzona. Jej zdaniem za tworzenie podziału skrzywdzonych i kategoryzowanie ich według sprawcy odpowiedzialne są media. "Oczywiście, duchowni mają być wzorem moralności. Niemoralne jest jednak niezauważanie dzieci – obecnie osób dorosłych, które doznały krzywdy ze strony świeckiego sprawcy" – dodaje.
2020-06-17 14:14:24
miniaturka

Prof. Nalaskowski: 'Nowy świat' urodzi się z tego, co będziemy mogli do niego wnieść

Prof. Aleksander Nalaskowski w najnowszej swojej książce mówi odważnie o terrorze LGBT, zatrzymaniu świata w czasie pandemii i przyszłym "powirusowym świecie", jaki może się wyłonić w efekcie zaniku dotychczasowych wartości. Publikujmy fragmenty jego najnowszej książki pt. „Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?” (wyd. Biały Kruk).
2020-06-17 14:33:23
miniaturka

Matka sługi Bożego Carlo Acutisa: dzięki synowi nawróciłam się

Podczas gdy większość matek-katoliczek modli się w intencji swoich nastoletnich synów, Antonia Acutis może modlić się za wstawiennictwem swego – wkrótce beatyfikowanego – syna Carlo. Jej syn był normalnym chłopcem, ale przy tym bardzo zakochanym w Eucharystii.
2020-06-17 17:45:23
miniaturka

Austria: pierwsze wystąpienia nowego przewodniczącego Episkopatu

Abp Franz Lackner OFM - nowy przewodniczący Austriackiej Konferencji Biskupów zamierza umocnić braterską współpracę episkopatu swego kraju, a zarazem „wnieść do Kościoła powszechnego troski, potrzeby, ale także nadzieje i wizje Kościoła w Austrii oraz bronić jego spraw”.
2020-06-17 18:01:44
miniaturka

Radom: za tydzień 44 rocznica czerwca '76

W radomskiej katedrze odbędą się obchody 44. rocznicy robotniczego protestu, do którego doszło 25 czerwca 1976 roku w Radomiu. Centralnym punktem obchodów będzie msza św., pod przewodnictwem bpa Henryka Tomasika. Patronatem honorowym wydarzenie objął prezydent RP Andrzej Duda.
2020-06-18 08:23:58
miniaturka

Pakistan: pracujemy nad zmianą mentalności ludzi

W Pakistanie ciągle żywa jest mentalność dyskryminująca mniejszości. Jest ona bardzo trudna do zmiany, nawet, jeżeli coś w tej sprawie powoli się rusza – uważa Paul Bhatti, chrześcijański obrońca praw człowieka w tym kraju.