Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-13 13:02
AC / gov.pl

Będzie można pójść do fryzjera i kosmetyczki oraz restauracji. A co z kościołami?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zniesienie kolejnych ograniczeń. Od 18 maja będzie można pójść do salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także zjeść w restauracji. Czy jednak wszyscy będą mogli pójść do swoich kościołów? Oto nowe wytyczne.

Autor/źródło: Pixabay, Lars_Nissen_Photoart, licencja: CC0

Na stronie gov.pl czytamy dzisiaj: "Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!".

Od 18 maja czeka nas zniesienie kolejnych ograniczeń. Jeśli chodzi o kościoły, zmiany wejdą już od 17 maja. Na stronie gov.pl można znaleźć informację: "Zmniejszamy również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2. Dotychczas na 1 osobę przypadało 15 m2".

O trzecim etapie znoszenia ograniczeń związanych z pandemią można przeczytać więcej na stronie: www.gov.pl/web/koronawirus/3etap

źródło: www.gov.pl - Serwis Rzeczypospolitej Polskiej


Podziel się tym materiałem z innymi: