Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-14 10:54
JR / PAP

Będzie kryterium dochodowe przy 500 Plus? Minister wyjaśnia

Program „Rodzina 500 plus” będzie nadal programem powszechnym. Nie przewidujemy wprowadzenia kryterium dochodowego – powiedziała w piątek w Programie I Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Autor/źródło: PAP

„Program «Rodzina 500 plus» będzie realizowany jako program powszechny. A więc kryterium dochodowe – rzeczywiście w przestrzeni publicznej pojawiały się informacje, że zostanie wprowadzone – tutaj nie przewidujemy takiej zmiany” – powiedziała.

W sobotę odbędzie się prezentacja nowego programu PiS Polski Ład. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami składać ma się z obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że w ramach Polskiego Ładu zostanie przedstawiona kontynuacja programu „Rodzina 500 plus”.

Świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus” przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Minister przypomniała, że do rodzin trafiło z tego programu już ponad 140 mld zł.


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-14 10:23:32
miniaturka

Kanadyjczycy zamanifestowali przywiązanie do wartości życia

13 maja w Ottawie Kanadyjczycy zamanifestowali swoje przywiązanie do wartości życia i przeszli w pokojowym marszu przez miasto. Uczestnicy zaprotestowali przeciwko usankcjonowanej przez rząd aborcji na żądanie i eutanazji oraz wezwali do prawnej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
2021-05-14 10:45:59
miniaturka
play

„Słyszę Cię”! Radosna premiera pieśni XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

„Panie mój, Panie mój, słyszę Cię. Niech odmienia duszę mą słowo Twe” – brzmi refren hymnu XXV Spotkania Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 5 czerwca 2021. Pieśń wykonuje jak zawsze zespół „Siewcy Lednicy”.
2021-05-14 10:54:55
miniaturka

Amerykański dyplomata na temat Chin: „nie negocjuje się ze złem”

Były ambasador USA ds. wolności religijnej ma nadzieję, że nowy raport dokumentujący nadużycia ze strony Komunistycznej Partii Chin skłoni Watykan do ponownego przemyślenia umowy z Chinami w sprawie wyświęcania biskupów.
2021-05-14 11:17:05
miniaturka

Od soboty luzowanie obostrzeń w gastronomii i transporcie. Co się zmienia?

Zgodnie z decyzją rządu, od soboty będą mogły być otwarte na świeżym powietrzu ogródki w restauracjach. Więcej osób będzie mogło także podróżować transportem publicznym, czyli np. pociągami, autobusami, tramwajami.
2021-05-14 11:47:13
miniaturka

Zakonnica z Birmy: adoracja Eucharysti dała mi siłę, aby powstrzymać policję

Obraz s. Ann Rose Nu Tawng klęczącej przed policją i wzywającej ją do nieużywania przemocy wobec protestujących przykuł uwagę świata po wojskowym zamachu stanu w Birmie. Teraz, podczas wideokonferencji z dziennikarzami, wyjaśniła, skąd brała siłę do przeciwstawienia się policji
2021-05-14 11:49:51
miniaturka

Linie komórkowe w medycynie – czy to technologia, która powinna budzić obawy?

W związku z produkcją szczepionek na COVID-19 pojawił się temat linii komórkowych. Czym one są? Jak powstają i do czego są wykorzystywane? Czy jest możliwość zastąpienia ich innymi technologiami? Odpowiada prof. Józef Dulak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.