Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-14 14:32
JR / PAP

Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń do 17 stycznia

Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych obostrzeń, które dotyczą okresu ferii, po to, aby uniknąć trzeciej fali koronawirusa – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Autor/źródło: Adam Guz / Twitter / KPRM

Minister zdrowia był pytany na briefingu prasowym, czy będzie przedłużenie obostrzeń związanych z pandemią. 

Niedzielski podkreślił, że decyzję w tej sprawie podejmie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy premier.

„Ale z mojej strony będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a szczególnie tych obostrzeń – przyjrzenie się im, przeanalizowanie, które dotyczą okresu feryjnego – tak, żebyśmy w ferie rzeczywiście zostali w domach i spędzili je bezpiecznie, po to właśnie, by uniknąć trzeciej fali” – powiedział Niedzielski.

Dodał, że jeśli ta trzecia fala koronawirusa rozpoczęłaby się z tego poziomu zakażeń, który obecnie notujemy, to według niego już po wynikach „tydzień do tygodnia” widać, że „tempo malenia” nie jest już takie duże jak w drugiej części listopada.

„Dlatego będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń do 17 stycznia” – oświadczył Niedzielski. 


Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-14 13:46:38
miniaturka

Papież Franciszek wyraźnie wskazuje, że pandemia to moment opamiętania

„Papież daje wyraźne wskazówki, że pandemia to moment opamiętania. Kryzys – jak mówi papież – nigdy nie pozostawia nas takimi samymi. Zawsze wyjdziemy z niego albo lepsi, albo gorsi. Franciszek tymi rozważaniami chce nas popchnąć w lepszą stronę” – powiedziała Paulina Guzik.
2020-12-14 14:17:43
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

„Dziecko, idź i pracuj dzisiaj w winnicy”. Są takie momenty, kiedy papież w czasie spotkań z młodzieżą pyta o gotowość pójścia za Jezusem. Wtedy wielu młodych ludzi publicznie wyraża taką wolę. Niestety, statystyki tego nie potwierdzają, powołań nie przybywa. Dlaczego?
2020-12-14 14:27:37
miniaturka

MZ opublikowało listę szpitali, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, będzie szczepiony przeciw COVID-19 personel medyczny i niemedyczny. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek – wskazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.
2020-12-14 14:48:06
miniaturka

CBOS: 40 proc. osób definiujących się jako kawaler lub panna jest w związku

Prawie 60% dorosłych Polaków żyje w związku małżeńskim, a ponad jedna czwarta jest stanu wolnego. Jednak 41% osób definiujących się jako kawaler lub panna jest z kimś z związku – takie dane przynosi raport CBOS na temat modeli życia małżeńskiego Polaków.
2020-12-14 15:19:06
miniaturka

Bądźmy solidarni z rolnikami i kupujmy polskie produkty

W dobie kryzysu wywołanego koronawirusem, a także przed świętami bądźmy solidarni z rolnikami i kupujmy polskie produkty – zaapelował minister rolnictwa Grzegorz Puda. Podkreślił, że to konsumenci dyktują reguły na wolnym rynku.
2020-12-14 15:26:02
miniaturka

Czy wiara bez akceptacji dla faktu istnienia diabła jest prawdziwa?

Ojciec François-Marie Dermine to znany egzorcysta. Stawia tezę, że jeśli brakuje postaci diabła, traci się również z oczu postać samego Boga. Mówi o rosnącym wśród młodych satanizmie, gdy zwłaszcza w Internecie postać diabła jest otwarcie chwalona i przyciąga wielu ludzi.