Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-25 08:55
Anna Bajon / Paweł Pasierbek SJ

Bangladesz: skończyć z mordestwami w oparciu o fake news

„Dość już z morderstwami bazującymi na fake newsach. Jedynym celem tych, którzy piszą i rozprzestrzeniają te fałszywe informacje jest sianie niepokoju w naszym kraju.”

Autor/źródło: pixabay, rawpixel, CC0

Tymi słowami przewodniczący komisji „Sprawiedliwość i pokój” Konferencji Episkopatu Bangladeszu odniósł się do bestialskich mordów, jakich dopuszcza się nieświadomy i podatny na przesądy tłum, wobec osób oskarżonych o nadużycia na nieletnich, opierając się tylko na informacjach internetowych.

W ten sposób tylko w ostatnich tygodniach zostało zamordowanych co najmniej 6 osób, a ponad 25 zostało rannych. „Kiedy wychodzę z domu boję się, że stanę się ofiarą oskarżenia o porwanie dzieci – mówi jeden z tamtejszych katolików. Niewinne osoby straciły życie właśnie z powodu fałszywych oskarżeń. Dlatego, kiedy wychodzę zabieram ze sobą dowód pracy i mam nadzieję, że to mi pomoże”.

Bp Gervas Rozario wezwał władze do stanowczego przeciwdziałania rozprzestrzenianiu fake newsów. „Trzeba aresztować i ukarać tych, którzy się tego dopuszczają. Jeżeli policja okaże się stanowcza, to problem będzie można rozwiązać” – stwierdza heirarcha.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-07-25 07:17:11
miniaturka

Papież do francuskich skautów: dbajcie o „łączność” z Chrystusem

Trwanie w „łączności” z Chrystusem umożliwia nam prawdziwe spotkanie z innymi – przypomina Papież francuskim skautom. W Jambille pod Paryżem trwa zlot największej katolickiej organizacji skautowej we Francji (SGDF).
2019-07-25 07:23:27
miniaturka

Abp Auza do ONZ: trzeba przejść od słów do czynów

Otwarta debata na temat sytuacji w Palestynie nie może skończyć się zaledwie na powtarzaniu dobrze znanych faktów i komentowaniu komplikacji i przeszkód. Musi prowadzić do działania, powiedział Stały Obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa.
2019-07-25 07:29:48
miniaturka

Kard. Sako: sytuacja jest poważna, grozi wojna z Iranem

Wojna w Iranie byłaby katastrofą dla całego regionu. Podobnie jak to było z wojną w Iraku. Wiedzą, jak ją rozpocząć, ale nie potrafią jej skończyć – ostrzega kard. Louis Raphaël Isako. Potwierdza on, że na całym Bliskim Wschodzie wzrasta napięcie.
2019-07-25 07:35:54
miniaturka

Mozambik: ordynariusz Pemba apeluje o zaprzestanie przemocy

W najbardziej wysuniętej na północ prowincji Mozambiku – Cabo Delgado, od ponad półtora roku nieznani sprawcy dokonują napadów mordując tamtejszą ludność, podpalając wioski, kościoły i meczety. Tak o sytuacji w regionie pisze biskup jego głównego miasta – Pemby.
2019-07-25 07:39:19
miniaturka

Meksyk: postrzelono księdza

W Meksyku postrzelono katolickiego kapłana. Na miejscu zginął taksówkarz towarzyszący księdzu.
2019-07-25 07:59:02
miniaturka

Rocznica śmierci dyrektora Radia Watykańskiego

Był osobą obdarzoną wieloma talentami. Byliśmy zafascynowani i pełni podziwu dla jego żywotności, entuzjazmu, kultury, wiedzy, bystrości, których mądrze i dobrze używał.