Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-14 15:17
JR / PAP

Bądźmy solidarni z rolnikami i kupujmy polskie produkty

W dobie kryzysu wywołanego koronawirusem, a także przed świętami bądźmy solidarni z rolnikami i kupujmy polskie produkty – zaapelował minister rolnictwa Grzegorz Puda. Podkreślił, że to konsumenci dyktują reguły na wolnym rynku.

Autor/źródło: PAP

Resort rolnictwa w poniedziałek zamieścił na swoim profilu Twitterowym nagranie, w którym szef MRiRW Grzegorz Puda apeluje do kupowania polskich produktów i tym samym wsparcia rodzimych producentów. 

„Zaprosiłem was do mojej kuchni, ponieważ chcę państwa zachęcić do bardzo ważnej, zwłaszcza teraz w okresie kryzysu pandemii, akcji pod hasłem «Solidarni z rolnikami»” – podkreślił na nagraniu minister.

Na filmie Puda wyjaśnił, że przygotowuje kanapkę z rodzimych produktów. Wskazał do jej zrobienia można użyć lokalnego chleba, tradycyjnych wędlin i serów.

„Coraz bliżej święta. Mam prośbę postarajcie się państwo, aby na waszym świątecznym stole były potrawy głównie z polskich produktów - świeże, zdrowe i co najważniejsze wasze tradycyjne, lokalne” – zaapelował.

Minister zauważył, że na wolnym rynku to konsument dyktuje reguły. „Bądźmy solidarni z rolnikami i producentami. Kupujmy świadomie. Kupujmy, bo polskie” – zaznaczył Puda. 

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-14 14:27:37
miniaturka

MZ opublikowało listę szpitali, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, będzie szczepiony przeciw COVID-19 personel medyczny i niemedyczny. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek – wskazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.
2020-12-14 14:34:01
miniaturka

Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń do 17 stycznia

Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych obostrzeń, które dotyczą okresu ferii, po to, aby uniknąć trzeciej fali koronawirusa – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
2020-12-14 14:48:06
miniaturka

CBOS: 40 proc. osób definiujących się jako kawaler lub panna jest w związku

Prawie 60% dorosłych Polaków żyje w związku małżeńskim, a ponad jedna czwarta jest stanu wolnego. Jednak 41% osób definiujących się jako kawaler lub panna jest z kimś z związku – takie dane przynosi raport CBOS na temat modeli życia małżeńskiego Polaków.
2020-12-14 15:26:02
miniaturka

Czy wiara bez akceptacji dla faktu istnienia diabła jest prawdziwa?

Ojciec François-Marie Dermine to znany egzorcysta. Stawia tezę, że jeśli brakuje postaci diabła, traci się również z oczu postać samego Boga. Mówi o rosnącym wśród młodych satanizmie, gdy zwłaszcza w Internecie postać diabła jest otwarcie chwalona i przyciąga wielu ludzi.
2020-12-14 15:35:03
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski o grupach "Ku uzdrowieniu"

Od lutego ruszą spotkania grup wsparcia psychologicznego "Ku uzdrowieniu" adresowane do osób dorosłych, które doświadczyły wykorzystania seksualnego w okresie małoletności. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski poprosił proboszczów o przekazanie informacji w parafiach.
2020-12-15 08:43:01
miniaturka

Nigeria: porwano 300 uczniów, atak w stylu Boko Haram

Trwa dramat kilkuset nigeryjskich uczniów porwanych w piątek wieczorem najprawdopodobniej przez islamistów z Boko Haram. Istnieją obawy, że radykałowie chcą wywrzeć presję na prezydenta, którzy przed wyborami zapowiedział im pewne ustępstwa, a teraz wycofuje się z obietnic