Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-05 15:55
AC / ts, KAI

Austria: "papieskie SMS-y" w Wielkim Poście

Już po raz kolejny Kościół katolicki w Austrii uruchamia na czas Wielkiego Postu akcję SMS-ów z myślami papieża.

Autor/źródło: Pixabay, StockSnap, licencja: CC0

Przez 40 dni, począwszy od Środy Popielcowej aż do Wielkiej Soboty, osoby zainteresowane mogą otrzymywać bezpłatne SMS-y z cytatami z wypowiedzi papieża Franciszka przy różnych okazjach.

„Krótkie przesłania papieża stanowią impuls dla osobistej wiary, a zarazem motywację do aktywnego życia chrześcijańskiego”, wyjaśnił cel akcji Paul Wuthe, odpowiedzialny za kontakty z mediami w Konferencji Biskupów Austrii. Jak zauważył, te „nieco inne SMS-y” są zaproszeniem do „zwolnienia tempa” i „zastanowienia się przez chwilę nad czymś istotnym”."Papieżowi chodzi o to, by wiara była obecna w naszym codziennym życiu i ukazuje to nam swoim nauczaniem" - podkreślił Wuthe.

Tematami tegorocznych SMS-ów są wielkie słowa wiary”, takie jak Bóg, świętość, miłość, przebaczenie, modlitwa, krzyż i życie. Cytaty pochodzą z wypowiedzi papieskich przy różnych okazjach na przestrzeni minionego roku. "Papieżowi Franciszkowi chodzi o to, by wiara była obecna w naszym codziennym życiu i ukazuje to nam swoim nauczaniem", podkreślił Wuthe.

Przekazywanie SMS-ów jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich posiadaczy komórek na terenie całej Austrii. Będą wysyłane codziennie począwszy od Środy Popielcowej aż do Wielkiej Soboty, a więc 20 kwietnia. W każdej chwili abonent może z nich zrezygnować.

Akcję „papieskich SMS-ów” w okresie Wielkiego Postu była zapoczątkowana przez Kościół katolicki w Austrii przed wizytą papieża Benedykta XVI w tym kraju w 2007 roku, w Wielkim Poście 2008 i od 2011 – rokrocznie. Jak zauważył Wuthe, zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.

ts (KAI) / Wiedeń

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy