Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-19 13:49
nc / KAI

Austria: duchowy „bukiet urodzinowy” dla św. Jana Pawła II

Duchowy „bukiet urodzinowy” w postaci Mszy świętych przygotowały papieżowi Janowi Pawłowi II na 100. urodziny Wspólnota Modlitewna św. Jana Pawła II przy Polskiej Misji Katolickiej w Wiedniu oraz Stowarzyszenie im. Jana Pawła II w Austrii.

Autor/źródło: Wspólnota Modlitewna Św. Jana Pawła II / jp2.at

W dniu 100. rocznicy urodzin papieża Wojtyły zostało więc odprawionych co najmniej sto Mszy św. Jednej z nich w wiedeńskiej katedrze św. Szczepana przewodniczył o. Maximilian Heim, opat cystersów z Heiligenkreuz.

Na swojej stronie internetowej Stowarzyszenie im. Jana Pawła II w Austrii zamieściło informacje o tej wyjątkowej inicjatywie oraz zaproszenie dla księży wszystkich narodowości do odprawiania Mszy św. w tym nadzwyczajnym dniu „w intencjach dziękczynnych za Papieża Polaka, jak również we wszystkich innych, które były treścią jego długiego i znaczącego pontyfikatu”. „Uczcijmy naszego wielkiego świętego przez 100 Mszy św. w dniu Jego 100. Urodzin!”, zaapelowali autorzy inicjatywy.

Ta inicjatywa modlitewna wyszła daleko poza granice Austrii: obok księży z Brazylii, Francji i Węgier, Mszę św. 18 maja odprawił w swojej siedzibie w Warszawie nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio, poinformowali autorzy inicjatywy .

ts (KAI) / Wiedeń

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-19 11:45:20
miniaturka

Czeski ambasador o Janie Pawle II: pozostanie inspiracją

Wspominamy setną rocznicę urodzin wielkiego papieża Jana Pawła II, Polaka, który nas, obywateli Czech, Moraw i Śląska darzył niezwykłą sympatią, a także w szczególny sposób przyczynił się przed 30 laty do upadku systemu totalitarnego w naszym kraju. Uczył nas także odwagi w myśl swojego hasła: Nie lękajcie się.
2020-05-19 13:17:27
miniaturka

Francja: biskupi oczekują na decyzje władz w sprawie otwarcia miejsc kultu dla wiernych

Biskupi francuscy z uznaniem przyjęli orzeczenie najwyższego trybunału administracyjnego – Rady Stanu, nakazujące rządowi zniesienie „ogólnego i bezwzględnego zakazu” gromadzenia się w miejscach kultu oraz wydanie w jego miejsce środków ściśle proporcjonalnych do zagrożeń dla zdrowia.
2020-05-19 13:22:19
miniaturka

Afryka: Polscy misjonarze pozostali pomimo pandemii, teraz potrzebują wsparcia

W związku z obecną sytuacją z Afryki wycofali się pracownicy wszystkich większych zagranicznych organizacji pomocowych. Pozostali na miejscu polscy misjonarze.
2020-05-19 13:58:20
miniaturka

Wiedeń: Jan Paweł II wskazał Kościołowi drogę w trzecie tysiąclecie

Mówił o tym w kazaniu podczas Mszy św. w katedrze św. Szczepana w Wiedniu o. Maximilian Heim. Opat cystersów z Heiligenkreuz przewodniczył liturgii w 100. rocznicę urodzin papieża Wojtyły. Na ołtarzu wystawiono relikwie św. Jana Pawła II.
2020-05-19 14:42:43
miniaturka

Lwów: obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

– To on z wielką miłością spoglądał w naszą stronę, wyciągając w ku nam swoje dłonie i błogosławiąc codzienność naszego trwania w wierze – powiedział abp Mieczysław Mokrzycki, który wieczorem 18 maja przewodniczył Mszy św. w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie-Sokolnikach.
2020-05-19 14:59:09
miniaturka

Bp Stanula: entuzjazm nas nie opuszczał

Publikujemy osobiste wspomnienia z pracy misyjnej o. bp. Czesława Stanuli CSsR, posługującego w Argentynie i Brazylii. Misjonarz niedawno odszedł do Pana.