Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-05 14:50
JR

Australia: Wierni domagają się usunięcia biskupa wspierającego LGBT

Katolicy z diecezji Parramatta w Australii wystosowali formalny apel do Watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, wzywając do usunięcia ich biskupa z powodu jego jawnego poparcia dla związków osób tej samej płci.

Autor/źródło: Unsplash / Delia Giandeini

Petycja miała dotrzeć do Watykanu 27 kwietnia, jak twierdzą nadawcy. Watykan jednak poinformował 3 maja, że przesyłka nie dotarła jeszcze do Kongregacji Nauki Wiary.

Sprawa dotyczy biskupa Vincenta Longa Văna Nguyễna i jego wikariusza. Biskup już w 2018 roku zorganizował konferencję na temat LGBT. Cele miało być afirmowanie katolików w ich „wierze, seksualności, tożsamości płciowej i statusie interseksualności” i działanie na rzecz „zakończenia homofobii, bifobii, transfobii, interseksualności w naszym kościele i naszych społecznościach, w których występuje dyskryminacja, wykluczenie i uprzedzenia”.

W 2020 roku biskup Long przedstawił projekt diecezjalnego programu katechetycznego, który promuje ateizm, ideologię gender i agendę LGBT. Wielokrotnie występował przeciwko nauce Kościoła, promując ideologię LGBT i jej postulaty, także edukację dzieci w duchu LGBT.

Wierni diecezji organizowali protesty i wysłali petycję podpisaną przez ponad 4 tys. osób do Watykanu. Nie zgadzają się na głoszenie w kościele ideologii LGBT i indoktrynowanie dzieci.

Jak powiedziała Bernadette Ching, organizatorka petycji: „Modlimy się teraz, aby Kongregacja Nauki Wiary pomogła nam ocalić naszą diecezję, dzieci, seminarzystów, duchowieństwo i wiernych przed pogwałceniem doktryny ze szkodą dla naszej duszy i zastąpić tych przywódców tradycyjnym i szanującym katechizm dobrym pasterzem”.

Źródło: ncregister.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-05 13:19:13
miniaturka

Pastor protestancki przestrzega Kościół katolicki przed „drogą synodalną”

Protestancki proboszcz kościoła, w którym Marcin Luter wygłaszał kazania i który znany jest jako „kościół-macierzysty Reformacji”, ostrzegł, że tzw. „droga synodalna” niemieckiego Kościoła katolickiego jest „złą drogą”, która „wymusza protestantyzację Kościoła katolickiego".
2021-05-05 14:20:01
miniaturka

Wznoszą meczety, niszczą budynki chrześcijańskie. Dokąd zmierza Francja?

Na stopniowe zanikanie budowli sakralnych we Francji zwraca uwagę Edouard de Lamaze, przewodniczący Obserwatorium Dziedzictwa Religijnego w Paryżu. Poinformował, że co 15 dni we Francji wznoszony jest jeden meczet, podczas gdy w tym samym tempie niszczony jest jeden budynek chrześcijański.
2021-05-05 14:43:32
miniaturka

USA: tylko w tym roku 13 stanów przyjęło 61 antyaborcyjnych ustaw

L​​iczba chroniących życie praw, uchwalonych w ciągu ostatnich czterech miesięcy w Stanach Zjednoczonych jest bezprecedensowa. Z drugiej strony do rozszerzenia dostępu do aborcji intensywnie dąży administracja prezydenta Joe Bidena.
2021-05-05 16:20:46
miniaturka

Papież do Polaków: niech Maryja wyzwala z dramatu pandemii!

Papież podkreślił podczas audiencji, że miesiąc maj jest szczególnie bliski Polakom. Franciszek zaprosił do odmawiania różańca, poprzez który Maryja jest szczególnie czczona. „Niech Dziewica Niepokalana, wyzwoli ludzkość z dramatu pandemii oraz prowadzi Waszą Ojczyznę i Wasze rodziny do Swojego Syna” – mówił.
2021-05-05 17:28:14
miniaturka

Jak przełamać przekonanie, że etyka szkodzi gospodarce?

„Kard. Wyszyński uczył, że mamy wykonywać swoją pracę jako współudział w Bożym dziele stwarzania świata. Ta dobra praca – praca inżyniera, robotnika – to jest coś, co może być naszym polskim brandem” – uważa Marek Oktaba z Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego.
2021-05-06 08:42:30
miniaturka

Papież: kontemplacja jest „oddechem” naszej relacji z Bogiem

Kontemplacja nie jest czymś zastrzeżonym dla mistyków, ale należy do istoty życia duchowego każdego chrześcijanina. Nie jest jakimś działaniem, ale „sposobem istnienia” - powiedział Papież podczas katechezy środowej