Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-05 08:34
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Augsburg: konferencja charyzmatyczna „Mehr-Konferenz”

Nieustanna modlitwa i uwielbienie, to motto kolejnej, jedenastej już konferencji organizowanej przez Dom Modlitwy w Augsburgu.

Autor/źródło: Sebastian Kreczmański

Wg organizatorów w charyzmatycznym spotkaniu w Bawarii od czwartku do niedzieli 7 stycznia weźmie udział ponad 10 tysięcy osób z różnych krajów europejskich i różnych wyznań.

„MEHR-Konferenz” – to oficjalna nazwa. Mehr – po niemiecku więcej – więcej Boga, więcej uwielbienia i radości – tak definiują coroczne spotkanie organizatorzy z Domu Modlitwy w Augsburgu, a wśród nich jego założyciel Johannes Hartl. „Chodzi o fascynację Bogiem, fascynację Jego pięknem” stwierdził w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD. Coroczna konferencja MEHR stawia sobie za cel wspólną modlitwę i spotkanie różnych wyznań chrześcijańskich.

Centralnymi punktami augsburskiej konferencji są nieustanna modlitwa uwielbienia, koncerty chrześcijańskiej muzyki rockowej i pop oraz wykłady dotyczące duchowości. We wcześniejszych edycjach prelegentami byli m.in. kaznodzieja Domu Papieskiego Raniero Cantalamessa OFM CAP i bp Pasawy Stefan Oster SDB. Również w tym roku przewidziana jest codzienna spowiedź i celebracja Eucharystii z udziałem miejscowego biskupa.

Podczas konferencji zaprezentowany zostanie również tzw. „Manifest misyjny”, który zawiera propozycję charyzmatycznej i misyjnej odnowy Kościoła. Napisali go m.in. cysters Karl Wallner i założyciel Domu Modlitwy w Augsburgu Johannes Hartl, główny pomysłodawca i organizator konferencji MEHR.

Dla Radia Watykańskiego z Berlina Tomasz Kycia

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-04 18:51:03
miniaturka

Warsztaty dziennikarskie przed 21 Dniem Judaizmu

W środę 10 stycznia w Warszawie odbędą się warsztaty dziennikarskie poprzedzające obchody XXI Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.
2018-01-04 23:42:56
miniaturka

Bp Juszczak: miejscem uświęcenia się mężczyzny i kobiety jest rodzina

- Miejscem uświęcenia się mężczyzny i kobiety jest rodzina – mówił w Kaliszu bp Włodzimierz Juszczak, biskup eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego.
2018-01-05 08:09:46
miniaturka

Biskupi Indii: niepokojące ataki na mniejszości

Wobec ataków na chrześcijan i inne mniejszości w Indiach wzywamy, aby nowy rok był czasem pokoju i harmonii, miłości i braterstwa oraz integralnego rozwoju wszystkich grup etnicznych i religijnych w naszym kraju - napisali biskupi Indii.
2018-01-05 09:05:58
miniaturka

Jemen: tysiąc dni wojny, sytuacja ludności coraz trudniejsza

Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmuje, że liczba ofiar w Jemenie będzie zatrważająca, jeżeli nie powstrzyma się tam działań wojennych.
2018-01-05 09:35:15
miniaturka

Dykasteria Integralnego Rozwoju, rok po reformie

Od niemal 5 lat w Watykanie przebiegają gruntowne reformy. Jednym z ich owoców jest istniejąca od roku Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.
2018-01-05 10:05:36
miniaturka

Abp Hoser: Człowiek jest wartością bezwzględną

Człowiek jest wartością bezwzględną, nie możemy go traktować jako bytu przygodnego – mówił abp Henryk Hoser SAC podczas konferencji „Medycyna w służbie życiu. O zakazie aborcji eugenicznej w polskim prawie”.