Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-13 07:51
AC / Krzysztof Bronk

Audytorzy z Afryki zaskoczeni otwartością biskupów na młodych

Świeccy audytorzy z Afryki nie ukrywają zaskoczenia otwartością biskupów na opinię młodych ludzi.

Autor/źródło: Pixabay, ean254, licencja: CC0

Jak mówi 29-letni Vincent Paul Nneji, swobodna wymiana poglądów między młodymi i osobami w podeszłym wieku jest obca afrykańskiej tradycji.

„U nas młodzi nie ujawniają swej opinii, osoby starsze nie przyznają się przed młodymi do błędów, jak to widzimy tutaj na synodzie” – dodaje młody Nigeryjczyk, podkreślając, że to doświadczenie zawiezie ze sobą do domu. Zastrzega zarazem, że i doświadczenia młodych Afrykanów mogą być dla ojców synodalnych bardzo ubogacające.

Vincent Nneji: mamy silną wiarę, przeżyliśmy zamachy

- Przynoszę tu silną wiarę młodych ludzi, którzy przeżyli zamachy terrorystyczne – powiedział Radiu Watykańskiemu Vincent Paul Nneji. – Wielu naszych przyjaciół zostało zamordowanych. Widzieliśmy, jak umierają i nic nie mogliśmy z tym zrobić. Kościół bowiem wzywa do wyrzeczenia się przemocy, dlatego nie odpowiadamy przemocą na przemoc. Na to zgromadzenia przynoszę więc wszystkie te nasze doświadczenia, to co czujemy, krzyk skrzywdzonych i wydziedziczonych, ale także nadzieję młodych, którzy nadal są w Kościele i liczą na poprawę sytuacji w naszym społeczeństwie.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-12 15:43:15
miniaturka

Papież Franciszek przyjmie na audiencji Prezydenta RP

W najbliższy poniedziałek, 15 października, Papież Franciszek przyjmie na audiencji w Watykanie prezydenta RP Andrzeja Dudę z małżonką Agatą. Wizyta ma związek z przypadającą następnego dnia 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
2018-10-12 18:39:16
miniaturka

Kard. Cupich: biskupi za mało przebywają wśród młodych

Dla niektórych ojców synodalnych obecne zgromadzenie jest okazją do osobistego rachunku sumienia. Tak to postrzega kard. Blase Cupich z Chicago, który przyznaje, że ten synod uświadomił mu, jak mało czasu spędza z młodymi.
2018-10-13 07:14:57
miniaturka

Papież przyjął rezygnację kard. Wuerla

Papież przyjął rezygnację z kierowania archidiecezją waszyngtońską złożoną przez kard. Donalda W. Wuerla – informuje o tym komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.
2018-10-13 08:31:37
miniaturka

Watykan ostrzega przed ideologiczną kolonizacją

Walka z biedą oraz promocja integralnego rozwoju człowieka nie mogą być ograniczane do wzrostu ekonomicznego. Zawsze powinno im towarzyszyć poszanowanie dla praw i godności osoby ludzkiej.
2018-10-13 08:50:36
miniaturka

Ojcowie synodalni: Kościół jak rodzina musi cały czas towarzyszyć swoim dzieciom

Abp Grzegorz Ryś przywołał fakt, iż według deklarowanych przez polską młodzież wartości, to właśnie rodzina jest najważniejsza.
2018-10-13 09:04:46
miniaturka
play

Papież z dalekiego kraju

W wywiadzie dla biura prasowego archidiecezji krakowskiej abp Marek Jędraszewski opowiada o dramatycznych wydarzeniach poprzedzających konklawe, o momencie, w którym po raz pierwszy usłyszał „Barkę” i o tym, jak razem z Janem Pawłem II śpiewał patriotyczne pieśni.