Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-01-26 10:13
AC / Radio Watykańskie

Audiencja dla prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej

Papież przyjął na audiencji prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej Faustina Archangea Touadéra.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

Ojciec Święty przyjął wczoraj na audiencji prezydenta Republiki Środkowoafrykańskiej Faustina Archangea Touadéra, który następnie spotkał się z kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu oraz abpem Paulem Gallagherem, sekretarzem ds. relacji z państwami.

Jak czytamy w komunikacie watykańskiego biura prasowego, w czasie serdecznych rozmów podkreślono dobre stosunki panujące między Stolicą Apostolską a Republiką Środkowoafrykańską, wzmocnione podpisanym w 2016 r. porozumieniem ramowym. Prezydent wyraził także wdzięczność za szczególne zainteresowanie, jakie Papież i Kościół katolicki okazują jego krajowi.

Poruszono również temat aktualnej sytuacji w tym afrykańskim kraju, podkreślając szczególnie pozytywną stronę wysiłków na rzecz polityczno-instytucjonalnej stabilizacji. W odniesieniu do ostatniego rozwoju wydarzeń i problemów w różnych częściach tego kraju, które niosą ze sobą poważne konsekwencje humanitarne, wyrażono życzenie skuteczniejszej współpracy między różnymi siłami na rzecz dobra wspólnego całego narodu. Zaznaczono także ważną rolę wspólnoty międzynarodowej w propagowaniu pokojowego współżycia i narodowego pojednania.

pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi: