Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-03 16:02
AC / Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego

Artyści wspierają osoby bezdomne

Artyści, aktorzy, dziennikarze wraz z Fundacją Kapucyńską nakarmią osoby bezdomne. Będą koncerty, pokazy, świadectwa. Talerz zupy od Radosława Pazury, Doroty Choteckiej, Michała Koterskiego, Katarzyny Ankudowicz i wielu innych.

Autor/źródło: Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego

To kolejna odsłona akcji „Artyści dla bezdomnych” organizowanej po raz piąty przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów.

Już 15tego czerwca, w sobotę, dziedziniec klasztorny przy ul. Miodowej 13 stanie się miejscem wspólnego spędzania czasu ludzi bezdomnych i wspierających ich artystów przy posiłku i podczas koncertów. Pomysł na akcję organizatorzy zaczerpnęli z historii patrona fundacji. Błogosławiony Anicet Kopliński w dwudziestoleciu międzywojennym wspierał ludzi ubogich i bezdomnych, organizując dla nich żywność i ubrania. Dzięki inicjatywie kapucynów, w tym brata Aniceta, powstała na Annopolu kuchnia dla najuboższych Warszawiaków wydająca 8 tys. posiłków dziennie. Bracia Kapucyni postanowili kontynuować to dzieło.

Obecnie przy klasztorze kapucynów na ul. Kapucyńskiej 4 działa Fundacja Kapucyńska wraz z jadłodajnią prowadzoną przez braci kapucynów, w której od 25 lat wolontariusze gotują zupę dla około 250 - 300 osób dziennie.

Akcja „Artyści dla bezdomnych” nawiązuje do szczególnie celebrowanych imienin bł. Aniceta Koplińskiego. Tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i w sobotnie przedpołudnie dziedziniec klasztorny wypełni się ludźmi wrażliwymi na los drugiego człowieka – bez względu na swój status społeczny. W jednym miejscu zgromadzą się ubodzy, bezdomni, artyści, dziennikarze, zakonnicy i wszyscy ci, którzy będą chcieli wziąć udział w  tym wydarzeniu. W tym roku odbędzie się ono 15 czerwca.

Po przywitaniu gości, o godz. 11.30 rozpocznie się wydawanie zupy, którą nalewać będą goście specjalni.  Na godz. 12.15 przewidziano część artystyczną. Wysłuchamy koncertów świetnych muzyków i zespołów. Wystąpią: Waldek Bieniak, Teściowa Śpiewa, Zespół Policjantów, Pelikan, Wieczny, Tula Moda, Orkiestra Warszawsko-Lubelska Pokaz baniek mydlanych, pokaz swinga.

Opowiemy też o Domu Bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika. Całe wydarzenie poprowadzi Radosław Pazura.

Na sobotnie wydarzenie może przyjść każdy – Fundacja Kapucyńska i Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają wszystkich zainteresowanych do wspólnego posiłku.  W tegorocznej piątej już edycji zachęcamy mieszkańców Warszawy do przyniesienia i podarowania osobom bezdomnym ciasta.

źródło: Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego,

www.fundacja-kapucynska.org

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-03 14:18:53
miniaturka

Trener zwycięskiego FC Liverpool: Jestem chrześcijaninem. Kiedyś się spotkamy!

- Jestem chrześcijaninem. Kiedyś się spotkamy! Te słowa skierował Jürgen Klopp do śmiertelnie chorego angielskiego kibica.
2019-06-03 14:30:46
miniaturka

IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych „Skórzec 2019”

Zawody sportowe, biesiada przy muzyce, zabawy i gry na świeżym powietrzu – tak zapowiada się IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Skórcu, którą współorganizuje tamtejsza placówka Caritas Diecezji Siedleckiej - Warsztat Terapii Zajęciowej.
2019-06-03 15:43:32
miniaturka

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny 2019

Centrum Życia i Rodziny zaprasza, na XIV Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 9 czerwca 2019 roku w 130 miastach Polski, w tym Warszawie i przejdzie pod hasłem: Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach.
2019-06-03 16:12:05
miniaturka

Prof. Żaryn: miłość do Boga i Polski wciąż aktualnym przesłaniem kard. Wyszyńskiego

Miłość do Boga i do Polski – to wciąż aktualne przesłanie Prymasa Tysiąclecia – powiedział dziś w Warszawie prof. Jan Żaryn.
2019-06-03 16:25:01
miniaturka

Spotkanie z Bogiem. Spotkanie z samym sobą. Na modlitwie w ciszy 21-23 czerwca 2019

Rekolekcje w ciszy i Słowie Bożym w leśnym i oddalonym od zgiełku Sanktuarium Maryjnym w Loretto (60 km od Warszawy)
2019-06-03 19:29:09
miniaturka

LOT lata już bezpośrednio z Warszawy na Florydę.

Długo zapowiadane bezpośrednie połączenie Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Miami 1 czerwca stało się faktem. Polonia na Florydzie się cieszy.