Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-09 14:41
S. Zielińska / Beata Zajączkowska

Argentyna odrzuciła legalizację aborcji

Po trwającej szesnaście godzin debacie argentyński Senat zagłosował przeciw projektowi ustawy legalizującemu aborcję na życzenie do 14. tygodnia ciąży.

Autor/źródło: Pixabay, LeifHjort, licencja: CC0

Podczas trwania debaty w wielu kościołach Argentyny sprawowano Msze w intencji życia. Modlitwa w tej intencji trwała też w narodowym sanktuarium maryjnym w Luján.

Obrońcy życia zwyciężyli w głosowaniu z przewagą 38 do 31 głosów przy dwóch głosach wstrzymujących się. Tuż przed głosowaniem arcybiskup Buenos Aires zaapelował do senatorów, by „nie przerywali chlubnej tradycji opowiadania się za dobrem wspólnym i za kulturą życia, chroniąc najsłabszych i bezbronnych, którzy czekają na to, by móc uczestniczyć w naszej historii”. Jednocześnie kard. Mario Aurelio Poli wezwał wspólnotę chrześcijańską „do zdwojenia wysiłków na rzecz otoczenia konkretną pomocą matek w trudnej sytuacji życiowej”.

Jednym z owoców ogólnonarodowej debaty na temat życia jest wsparcie przez episkopat inicjatywy zaproponowanej przez księży pracujących w ubogich dzielnicach Buenos Aires. W wielu miastach zaczynają oni tworzyć ośrodki, które będą udzielać wsparcia kobietom w trudnych sytuacjach. Nazywać się będą „Domami macierzyńskich objęć”. W tych punktach kobiety oczekujące potomstwa otrzymają konkretne wsparcie materialne, a także pomoc psychologiczną i prawną. Projekt zakłada objęcie matek różną formą pomocy aż do momentu, kiedy ich dzieci pójdą do szkoły.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: aborcja, pro-life, Argentyna, prawo, obrona życia