Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-21 07:10
ek / Radio Watykańskie

Arcybiskup Limy: korupcja jednym z głównych problemów Peru

Pieniądze, które kradną skorumpowani politycy powinny być przeznaczone na służbę zdrowia, szkoły, jedzenie, powinny trafić do szpitali, do rodzin. Do kieszeni łapówkarzy trafiają pieniądze biednych ludzi - powiedział abp Limy.

Autor/źródło: verdibustamante0/Pixabay/licencja CC0

Kard. Luis Cipriani w wywiadzie udzielonym telewizji Tv2000, należacej do Włoskiego Episkopatu, odniósł się także do sprawy ułaskawionego pod koniec grudnia byłego prezydenta Peru, Alberta Fujimoriego. Ułaskawiony ze względu na zły stan zdrowia Fujimori odsiadywał karę 25 lat więzienia za łamanie praw człowieka i korupcję. Kontrowersyjna decyzja prezydenta wywołała protesty Peruwiańczyków, zdaniem arcybiskupa był to jednak gest miłosierdzia wobec starego, schorowanego człowieka.

mn/rv, Tv2000

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-20 18:04:05
miniaturka

Abp Depo: każdy z nas ma misję do spełnienia

„Każdy człowiek ma własne imię. Każdy z apostołów był zawołany także po imieniu. – mówił abp Wacław Depo na Mszy św. w intencji ludzi mediów. Eucharystia połączona była również z Ogólnopolską Pielgrzymką Hospicjów.
2018-01-20 18:12:48
miniaturka

Papież do dzieci: jesteście naszym najcenniejszym skarbem

Niedawno świętowaliśmy Boże Narodzenie. Nasze serca wzruszał obraz Dzieciątka Jezus. On jest naszym skarbem, a wy jesteście jego odbiciem, i wy także jesteście naszym skarbem - mówił Franciszek do dzieci w Puerto Maldonado.
2018-01-20 18:20:28
miniaturka

Bp Kamiński podczas ingresu: przychodzę by służyć zbawieniu

Przychodzę by służyć zbawieniu ludu Bożego – powiedział bp Romuald Kamiński w czasie ingresu do katedry warszawsko-praskiej.
2018-01-20 20:16:19
miniaturka

Puerto Maldonado: niech Kościół nadal nam towarzyszy

„Obecność Franciszka umocniła nas w tym, czego szukamy." - powiedział po spotkaniu w Puerto Maldonado jeden z liderów peruwiańskich społeczności tubylczych z plemienia Awajún.
2018-01-20 20:40:56
miniaturka

Modlitwa o dobrego męża i dobrą żonę do św. Józefa w Kaliszu

W Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu powstała inicjatywa modlitwy o dobrego męża i dobrą żonę. W tej intencji w każdy trzeci piątek miesiąca odprawiane są Msze św.
2018-01-20 20:47:48
miniaturka

Echa papieskich słów w obronie Amazonii

Szerokim echem odbiły się piątkowe słowa Papieża w obronie mieszkańców Amazonii. Franciszek sprzeciwił się zarówno degradacji środowiska i grabieży surowców naturalnych, jak również instrumentalnemu traktowaniu Amazonii przez ideologie ekologiczne.