Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-29 10:20
nc

Archidiecezja katowicka: nie będzie dyspensy w piątek, 1 maja

Arcybiskup Wiktor Skworc zaapelował, aby w pierwszy dzień maja, który w tym roku przypada w pierwszy piątek miesiąca, podtrzymać pokutny charakter tego dnia i zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Abp Wiktor Skworc podczas uroczystości w Piekarach Śląskich
Autor/źródło: fotolubecki.pl, Magdalena Lubecka, licencja: CC BY

- Piątek - 1 maja roku 2020 - niech pozostanie dniem postu i modlitwy, zarówno w intencji szybkiego ustania pandemii, jak i obfitego, nawadniającego daru deszczu. Polecajmy ponadto Bożej Opatrzności nasz naród, kraj i osoby, którym powierzono posługę rządzenia, abyśmy, kierując się zasadą wspólnego dobra, w zgodzie oraz w poczuciu odpowiedzialności za słowa i czyny budowali pomyślną codzienność i przyszłość naszej Ojczyzny - napisał abp Skworc.

Oznacza to, że w archidiecezji katowickiej nie będzie dyspensy od piątkowej wstrzemięźliwości od potraw mięsnych 1 maja.

Jednocześnie metropolita katowicki zachęcił wiernych do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa robotnika za tych, którym z powodu pandemii zagraża bezrobocie: - Prośmy o dary Ducha Świętego dla pracodawców, aby roztropnie korzystając z programów pomocowych państwa, w imię społecznej solidarności zachowali miejsca pracy; aby mężnie odpierali pokusy wykorzystywania trudnej sytuacji do działań na niekorzyść pracowników co do warunków świadczenia pracy i płacy - zachęcił arcybiskup.

Za: Rzecznik Arcybiskupa Katowickiego


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Wiktor Skworc, pokuta, archidiecezja katowicka, piątek, 1 maja