Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-18 12:34
Monika Fenisz

Archidiecezja katowicka ma 23 nowych KSM-owiczów

W minioną sobotę 23 druhów, na ręce bpa Adama Wodarczyka, złożyło przyrzeczenie na członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Nowi członkowie KSM AK
Autor/źródło: KSM Katowice

W rekolekcjach wzięło udział blisko 70 młodych osób, które wsłuchiwały się w konferencje ks. Janusza Wilka, rekolekcjonisty, uczestniczyły we mszach świętych, medytacji Słowa Bożego, wspólnych zabawach, a także w grze terenowej w pobliskiej okolicy. Młodzi mieli okazję zatrzymać się w przedświątecznym zabieganiu i skupić na tym, Który jest najważniejszy. „Jak będziesz pięknie żył wobec Boga, to będziesz pięknie żył wobec ludzi i siebie samego” – zaznaczył ks. Wilk. 

Najważniejszym momentem rekolekcji była sobotnia Eucharystia, podczas której w poczet członków KSM włączone zostały dwadzieścia trzy osoby. Mszy świętej przewodniczył bp Adam Wodarczyk, który przypomniał uczestnikom, że każdy z nas jest głosem świadczącym o Chrystusie. Pytał, czy KSM-owicze chcą być prorokami dla współczesnego świata. Po złożeniu przyrzeczenia życzył nowym druhom KSM wierności Bogu oraz tego, by nigdy nie zatracili Jego w swoim życiu. Nawiązując do słów przyrzeczenia, podkreślił, że Pan Bóg udziela łaski, by spełniać te postanowienia.

Członkiem KSM mogą zostać osoby, które osiągnęły 16. rok życia i co najmniej rok uczestniczą w spotkaniach KSM. Wszystkie informacje o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Archidiecezji Katowickiej znaleźć można na stronach: http://katowice.ksm.org.pl/ oraz http://facebook.com/ksm.archidiecezjikatowickiej/.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-18 11:28:09
miniaturka

Podążać szlakiem kard. Sapiehy

Po jubileuszowych obchodach 150. rocznicy urodzin księcia kardynała Adama Stefana Sapiehy ukazało się pokonferencyjne wydawnictwo, w którym można znaleźć ciekawe spojrzenia na posługę kardynała.
2017-12-18 12:03:58
miniaturka

Wenezuela: przedświąteczne spotkanie Polaków

Z okazji świąt Bożego Narodzenia w ambasadzie RP w Caracas odbyło się spotkanie Polaków mieszkających w Wenezueli. Do budynku ambasady przy ulicy Kopernika przybyło ponad 60 przedstawicieli Polonii.
2017-12-18 12:32:34
miniaturka

Zmarł Leszek A. Moczulski – autor „Nieszporów Ludźmierskich”

W niedzielę 17 grudnia zmarł Leszek Aleksander Moczulski – jeden z najbardziej znanych polskich poetów, autor tekstów do piosenek Grechuty, Skaldów czy Turnaua. Moczulski był również autorem tekstu oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”.
2017-12-18 13:13:08
miniaturka
play

Spotkanie Mężczyzn w Krakowie

Czy mamy prawo do świętego spokoju? - odpowiedzi na to pytanie poszukiwać będą Mężczyźni Świętego Józefa 20 grudnia podczas spotkania otwartego w Krakowie. Temat spotkania brzmi "Życie: Błogie? czy ofiarne?".
2017-12-18 13:42:37
miniaturka

Dla ubogich, bezdomnych i samotnych – Wigilie w całej Polsce

Co roku w całej Polsce diecezjalne oddziały Caritas oraz wspólnoty organizują wieczerze wigilijne dla bezdomnych, ubogich i samotnych.
2017-12-18 14:27:24
miniaturka

Polskie zwyczaje świąteczne – czego nie znajdziemy u naszych sąsiadów?

Kolacja wigilijna w rodzinnym gronie, uroczysty obiad w restauracji czy posiłek spożywany po powrocie z pasterki? Niektóre zwyczaje występują wyłącznie w Polsce. O których tradycjach mowa?