Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-12-18 12:34
Monika Fenisz

Archidiecezja katowicka ma 23 nowych KSM-owiczów

W minioną sobotę 23 druhów, na ręce bpa Adama Wodarczyka, złożyło przyrzeczenie na członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Nowi członkowie KSM AK
Autor/źródło: KSM Katowice

W rekolekcjach wzięło udział blisko 70 młodych osób, które wsłuchiwały się w konferencje ks. Janusza Wilka, rekolekcjonisty, uczestniczyły we mszach świętych, medytacji Słowa Bożego, wspólnych zabawach, a także w grze terenowej w pobliskiej okolicy. Młodzi mieli okazję zatrzymać się w przedświątecznym zabieganiu i skupić na tym, Który jest najważniejszy. „Jak będziesz pięknie żył wobec Boga, to będziesz pięknie żył wobec ludzi i siebie samego” – zaznaczył ks. Wilk. 

Najważniejszym momentem rekolekcji była sobotnia Eucharystia, podczas której w poczet członków KSM włączone zostały dwadzieścia trzy osoby. Mszy świętej przewodniczył bp Adam Wodarczyk, który przypomniał uczestnikom, że każdy z nas jest głosem świadczącym o Chrystusie. Pytał, czy KSM-owicze chcą być prorokami dla współczesnego świata. Po złożeniu przyrzeczenia życzył nowym druhom KSM wierności Bogu oraz tego, by nigdy nie zatracili Jego w swoim życiu. Nawiązując do słów przyrzeczenia, podkreślił, że Pan Bóg udziela łaski, by spełniać te postanowienia.

Członkiem KSM mogą zostać osoby, które osiągnęły 16. rok życia i co najmniej rok uczestniczą w spotkaniach KSM. Wszystkie informacje o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Archidiecezji Katowickiej znaleźć można na stronach: http://katowice.ksm.org.pl/ oraz http://facebook.com/ksm.archidiecezjikatowickiej/.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: KSM, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, bp Adam Wodarczyk, członek KSM, przyrzeczenie