Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-06 11:28
AC / pro-life.pl

Apel do Braci i Sióstr w Chrystusie w Polsce i w Kanadzie: Prosimy o Wasze modlitwy!

Prośby w intencji Mary Wagner i jej obrońcy będą zanoszone do Boga w krakowskim kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na Mszach św. w dniach: 8 lipca br. o godz. 12-tej oraz 11 lipca br. o godz.18:30.

Autor/źródło: Pixabay, Free-Photos, licencja: CC0

Apel:

„Jeden drugiego brzemiona noście …” (Gal, 6.2)

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie gorąco prosi o modlitewne wsparcie dla kanadyjskiej obrończyni życia poczętego Mary Wagner i jej prawnika w procesie, którego wznowienie odbędzie się przed sądem w Toronto w dniu 12 lipca br.

Mary Wagner jest oskarżona o wejście w dniu 8 grudnia 2017 r. do kliniki aborcyjnej „Women’s Care Clinic” w Toronto gdzie próbowała odwieść matki oczekujące na aborcję swoich dzieci od dokonania tego czynu, oferując im pomoc. Takie działanie traktowane jest w Kanadzie jako „utrudnianie funkcjonowania legalnego biznesu”. Według kanadyjskiego prawa stanowionego dziecko nienarodzone nie jest istotą ludzką i może być poddane aborcji w dowolnym okresie życia płodowego. W rezultacie aborcja na życzenie pochłania w Kanadzie corocznie ok. 100 000 ofiar. Prawo stanowione nie może być nadrzędne wobec przyrodzonego prawa do życia człowieka. Dziecko jest istotą ludzką od momentu poczęcia.

Prośby w intencji Mary Wagner i jej obrońcy będą zanoszone do Boga w krakowskim kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na Mszach św. w dniach: 8 lipca br. o godz. 12-tej oraz 11 lipca br. o godz.18:30.

Łączmy się też modlitwach i działaniu, gdy życie poczęte jest zagrożone a jego obrońcy są szykanowani. Zanośmy także nasze prośby do władz państwowych Kanady o ustanowienie ochrony prawnej dla nienarodzonych. Niech do tego motywują i mobilizują skierowane do każdego z nas słowa Jezusa: „…Wszystko co uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych Mnieście uczynili” (Mt. 25.40).

Gorąco prosimy o rozpowszechnienie naszego apelu!

Z przesłaniem „Pokój i Dobro”,


Wojciech Zięba – prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, biuro@pro-life.pl

Zbigniew Piłat – wolontariusz, zbigniew.pilat@gmail.com


źródło: pro-life.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-06 09:51:38
miniaturka

Kandydaci na ołtarze: seminarzysta, polityk, dwoje nastolatków

Za zgodą Ojca Świętego Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych ogłosiła dekrety zatwierdzające heroiczność cnót czworga sług Bożych. Tym razem są one dość niezwykłe, bo cała czwórka to osoby świeckie.
2018-07-06 10:19:22
miniaturka
play

Ksiądz Maratończyk. Wycisk dla Pana Boga

Czym są trailowe biegi duchowe? Czy ksiądz może brać udział w maratonach? Czy biega w sutannie? Czy można się modlić sportem? Czy duchownemu wypada jeździć na motocyklu? Czy Bóg powołując, zabiera nam pasje?
2018-07-06 10:54:54
miniaturka

Panama: międzynarodowa wersja hymnu ŚDM na 200 dni przed spotkaniem

Na 200 dni przed przyjazdem do stolicy Panamy uczestników ŚDM z całego świata, organizatorzy spotkania młodych prezentują międzynarodową wersję hymnu przyszłorocznego spotkania młodych.
2018-07-06 11:39:52
miniaturka

Prace nad nowym programem nauczania religii

W dniach 5-7 lipca br. w Szklarskiej Porębie odbywa się robocze spotkanie Zespołu ds. opracowania nowego programu nauczania religii rzymskokatolickiej.
2018-07-06 11:57:26
miniaturka

Indie: nowy raport – rośnie przemoc wobec chrześcijan

Wciąż podnosi się poziom przemocy względem chrześcijan w Indiach. Tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 r. odnotowano 101 ataków na wyznawców Chrystusa.
2018-07-06 11:58:27
miniaturka

Skanowanie 3D najstarszego szkieletu w Polsce

W dniach od 18 do 22 czerwca 2018 r. Centrum Technologii Informacyjnych Nauk Humanistyczno-Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przeprowadziło digitalizację zestawu kości Człowieka z Janisławic. Dostępne 63 kości zostały podane obróbce digitalizacyjnej z pomocą fotogrametrii oraz skanowania 3D światłem strukturalnym.