Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-30 12:54
ek / Radio Watykańskie

Aparecida: pamiątkowy znaczek poczty brazylijskiej, znak wiary

Z okazji jubileuszu 300. lecia odnalezienia figurki Matki Bożej z Aparecidy poczta Brazylii wprowadziła do obiegu specjalny, pamiątkowy znaczek. Poza Aparecidą jego promocja odbyła się też w innych większych miastach.

Matka Boża z Aparecidy
Autor/źródło: karinesb_14/Pixabay/licencja CC0

Przy tej okazji brazylijską pocztę dyrektor tej instytucji porównał do Kościoła katolickiego, za którego wzorem jest ona obecna we wszystkich miejscach kraju. Znaczek umieszczono także w muzeum poczty w stołecznej Brasílii, aby pozostał znakiem obchodzonego wydarzenia religijnego i służył jako źródło do badań. Według zamierzeń poczty brazylijskiej, pamiątkowy znaczek ma na celu uznanie i docenienie historii figurki Maryi wyłowionej w rzece Paraiba do Sul, będącej dla Brazylijczyków znakiem przekazanym przez Chrystusa. 

Główna uroczystość prezentacji okolicznościowego znaczka miała miejsce podczas uroczystości w sanktuarium narodowym w Aparecidzie. Prezentacji znaczka dokonał dyrektor poczty Guilherme Campos. Oprócz przedstawicieli Kościoła uczestniczyli ministrowie rządu federalnego i gubernator stanu Sao Paulo.

„Znaczek pocztowy jest uznaniem tego znaku wiary i dobroci naszej Matki, Tej, Która zawsze błogosławi i wstawia się za nami. Znaczek potwierdza tę miłość matczyną i poczta dziękuje za otrzymane wsparcie” – wyraził się dyrektor stanowy poczty Eurides Messias podczas prezentacji znaczka w Teresinie w stanie Piauí na północnym wschodzie Brazylii.

Okolicznościowy znaczek przedstawia scenę wyłowienia figurki Niepokalanej przez trzech rybaków w rzece Paraíba do Sul. Autorką projektu okolicznościowego znaczka jest Pamela Prudente.

Z. Malczewski TChr /Brazylia/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-30 12:22:35
miniaturka

Papież Franciszek na Twitterze

W swoim najnowszym wpisie w mediach społecznościowych, Ojciec Święty wzywa nas do naśladowania Jezusa Chrystusa.
2017-10-30 12:28:14
miniaturka

Białystok: comiesięczne katechezy nt. „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła

W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku rozpoczął się cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”.
2017-10-30 12:50:59
miniaturka

#Zaduszki także w mediach społecznościowych – rusza nowa akcja

Pamięć o tych, którzy odeszli można przedłużyć przez inicjatywę internautów: #Zaduszki także w mediach społecznościowych. Polega ona na dzieleniu się zdjęciami z rozświetlonych w tych dniach nekropolii czy pomników bliskich zmarłych z hasztagiem #Zaduszki.
2017-10-30 13:28:44
miniaturka

Franciszek u św. Marty: dobry pasterz dotyka ran ludu

Dobry pasterz staje się bliski odrzuconych, potrafi się wzruszać i nie wstydzi się dotknąć poranionego ciała. Natomiast ci, którzy podążają drogą klerykalizmu chcą być blisko aktualnej władzy lub pieniędzy – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
2017-10-30 13:48:52
miniaturka

Abp Skworc: Wolna niedziela to nasze podstawowe prawo

O sile modlitwy różańcowej, potrzebie pokuty oraz o postępującej degradacji niedzieli mówił metropolita katowicki podczas Nocy Pokuty kończącej obchody Roku Fatimskiego w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej.
2017-10-30 14:50:44
miniaturka

Weekend w C-dur

Na ten weekend czekamy cały rok! Po raz piąty spotkamy się z Wami na jedynym takim muzykowaniu. Warsztaty muzyczne nad Lednicą to czas wyjątkowy pełen Boga, muzyki i wspaniałych ludzi.