Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-10-30 12:54
ek / Radio Watykańskie

Aparecida: pamiątkowy znaczek poczty brazylijskiej, znak wiary

Z okazji jubileuszu 300. lecia odnalezienia figurki Matki Bożej z Aparecidy poczta Brazylii wprowadziła do obiegu specjalny, pamiątkowy znaczek. Poza Aparecidą jego promocja odbyła się też w innych większych miastach.

Matka Boża z Aparecidy
Autor/źródło: karinesb_14/Pixabay/licencja CC0

Przy tej okazji brazylijską pocztę dyrektor tej instytucji porównał do Kościoła katolickiego, za którego wzorem jest ona obecna we wszystkich miejscach kraju. Znaczek umieszczono także w muzeum poczty w stołecznej Brasílii, aby pozostał znakiem obchodzonego wydarzenia religijnego i służył jako źródło do badań. Według zamierzeń poczty brazylijskiej, pamiątkowy znaczek ma na celu uznanie i docenienie historii figurki Maryi wyłowionej w rzece Paraiba do Sul, będącej dla Brazylijczyków znakiem przekazanym przez Chrystusa. 

Główna uroczystość prezentacji okolicznościowego znaczka miała miejsce podczas uroczystości w sanktuarium narodowym w Aparecidzie. Prezentacji znaczka dokonał dyrektor poczty Guilherme Campos. Oprócz przedstawicieli Kościoła uczestniczyli ministrowie rządu federalnego i gubernator stanu Sao Paulo.

„Znaczek pocztowy jest uznaniem tego znaku wiary i dobroci naszej Matki, Tej, Która zawsze błogosławi i wstawia się za nami. Znaczek potwierdza tę miłość matczyną i poczta dziękuje za otrzymane wsparcie” – wyraził się dyrektor stanowy poczty Eurides Messias podczas prezentacji znaczka w Teresinie w stanie Piauí na północnym wschodzie Brazylii.

Okolicznościowy znaczek przedstawia scenę wyłowienia figurki Niepokalanej przez trzech rybaków w rzece Paraíba do Sul. Autorką projektu okolicznościowego znaczka jest Pamela Prudente.

Z. Malczewski TChr /Brazylia/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Brazylia, Matka Boża z Aparecidy, Aparecida