Strona główna
opoka.org.pl
2020-09-24 08:13
ds / Vatican News

Anglia: Ściana miliona świadectw

Nieopodal Birmingham wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa gigantycznego monumentu, który nazwano Wieczną Ścianą Modlitwy Wysłuchanej. Za pomocą najnowocześniej technologii interaktywnej, w każdej cegle, z której powstanie pomnik, zostanie umieszczone świadectwo wiary, które będzie można odczytać za pomocą specjalnie stworzonej aplikacji.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

51-metrową konstrukcję stworzy milion cegieł. Twórcy „Ściany modlitwy” czekają teraz na świadectwa dziękczynienia za uzyskane łaski. Można je nadsyłać przez internet: www.eternalwall.org.uk/testimony. Dzieło, którego twórcy mają nadzieję, iż stanie się ikoną i znakiem rozpoznawczym tej części Anglii, ma charakter ekumeniczny. Wspiera go zarówno Kościół katolicki, jak również Kościół anglikański, czy lokalni baptyści. Arcybiskup Birmingham, Bernard Longley powiedział, iż lokalna społeczność katolicka z entuzjazmem wspiera ten projekt aby „pozostawić dla potomnych dziedzictwo wiary”. „Mam nadzieję, że wszyscy, którzy odwiedzą to miejsce, znajdą inspirację do rozważenia wartości modlitwy w ich życiu” – powiedział arcybiskup Birmingham.

Praca nad powstaniem „Ściany modlitwy” rozpoczęła się 16 lat temu. Jak mówią jej twórcy: chcemy stworzyć Brytyjczykom okazję do pozostawienia znaku nadziei dla przyszłych pokoleń. W grupie kilkunastu osób, które pracują nad realizacją projektu, jest również koordynator kampanii modlitewnej w intencji budowy monumentu. Powstaje on m.in. dzięki datkom, czyli za pomocą tzw. finansowania społecznościowego, popularnie zwanego crowdfundingiem. Jest to również projekt, z którym lokalne władze regionu wiążą nadzieje stricte komercyjne. Co roku „ściana modlitw” ma przyciągać około 300 tysięcy odwiedzających, wpompowując w lokalną gospodarkę ponad 9 milionów funtów rocznie i dając stałe zatrudnienie 20 osobom.

źródło: Elżbieta Sobolewska-Farbotko, Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-09-24 08:06:46
miniaturka

Papież: nie bójmy się marzyć o wielkich rzeczach

„Każdy może wnieść wkład swojej kultury, filozofii, sposobu myślenia. Liczy się także piękno i bogactwo występujące w mniejszych grupach; również dzięki wykluczonym może zakwitnąć piękno” - te słowa Papież wypowiedział w katechezie wygłoszonej podczas audiencji ogólnej.
2020-09-24 08:10:30
miniaturka

Rzym: jezuicki kurs dla kościelnych liderów

W kurii generalnej jezuitów rozpoczął się wczoraj 4-dniowy kurs dla liderów w oparciu o jezuicką metodę zarządzania i rozeznawania. Uczestniczą w nim pracownicy Watykanu, przełożeni generalni innych zakonów, a także świeccy, którzy pełnią odpowiedzialne funkcje w Kościele.
2020-09-24 08:12:56
miniaturka

Kościoły Europy: Unia powinna respektować prawa migrantów

Potrzebna jest bezpieczna, zorganizowana i uregulowana migracja, która będzie szanowała prawa i godność człowieka, a zarazem efektywna solidarność między krajami Unii – te słowa znajdują się w apelu skierowanym do Komisji Europejskiej przez różne Kościoły i organizacje religijne Starego Kontynentu. Jest to reakcja na pożar w obozie dla uchodźców na greckiej wyspie Lesbos i opieszałość, z jaką kraje Europy niosą pomoc ludziom ubiegającym się o azyl.
2020-09-24 08:21:22
miniaturka

Kard. Czerny: przesiedleńcy mogą być bodźcem do przemian

Wewnętrzni przesiedleńcy to osoby, w których obliczach możemy dostrzec piękno samego Jezusa – uważa kard. Michael Czerny SJ.
2020-09-24 08:48:38
miniaturka

Dzwon „Głos Nienarodzonych” ma budzić sumienia

Na pomysł dzwonu „Głos Nienarodzonych”, w który jako pierwszy uderzył Papież, wpadł Bogdan Romaniuk, wiceprezes fundacji „Życiu Tak”. Gdy przeczytał informację, że każdego roku 42 mln dzieci jest zabijanych w wyniku aborcji, pomyślał o stworzeniu symbolu, który będzie przypominał, że życie ludzkie jest święte.
2020-09-24 08:52:47
miniaturka

List Kongregacji Nauki Wiary o eutanazji

„To, że nie można kogoś wyleczyć nie oznacza, że nie należy się o niego zatroszczyć” – chory w stanie terminalnym ma prawo do bycia przyjętym, otoczonym opieką i miłością” - te stwierdzenia znajdujemy w liście „Samaritanus bonus” - „Dobry Samarytanin”, wydanym przez Kongregację Nauki Wiary.