Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-16 09:03
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Anglia: rekordowa liczba powołań

Diecezja Anglii Wschodniej może poszczycić się rekordową liczbą powołań, najwyższą w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Do kapłaństwa przygotowuje się dwunastu mężczyzn.

Autor/źródło: Andrzej Złoczowski, licencja: CC BY

Biskup zna każdego kandydata po imieniu i wspomina go codziennie w modlitwie – zaznacza ks. Pat Cleary, odpowiedzialny za powołania w diecezji. Końcem ubiegłego roku wyświęcony został w tej diecezji pierwszy od czterech lat prezbiter – filipińczyk ks. Jaylord Magpuyo.

Dodajmy, że z myślą o promocji powołań Episkopatu Anglii i Walii uruchomił ostanio mobilną aplikację „God calls – Bóg wzywa”. Ma ona pomóc jej użytkownikom pogłębić wiarę i odkryć powołanie. Poza licznymi modlitwami i medytacjami Słowa Bożego zawiera ona dziennik duchowy, pozwalający na śledzenie swojego duchowego rozwoju, a także połączenie z serwisem wiadomości i platformą społecznościową Twitter.

Aplikacja jest dostępna do darmowego pobrania na stronie: www.godcalls.co.uk

mk/rv, catholic herald

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-15 18:36:54
miniaturka

Przewodniczący KEP: w podejściu do uchodźców nie kierujemy się statystykami

"Chcielibyśmy aby w kraju katolickim ludźmi kierowała Ewangelia" – powiedział abp Stanisław Gądecki, odnosząc się do faktu, iż 63 proc. Polaków jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców .
2018-01-16 08:07:13
miniaturka

Ukraińcy przygotowują się na wizytę Papieża w ich rzymskiej bazylice

Grekokatolicka diaspora ukraińska we Włoszech rozpoczęła wczoraj duchowe przygotowania do wizyty Papieża w ich głównej świątyni - w Bazylice Mądrości Bożej w Rzymie. Franciszek przybędzie tam 28 stycznia.
2018-01-16 08:18:23
miniaturka

Czechy: ulotki pro-life w testach ciążowych

Obrońcy życia w Czechach zyskują nowych sprzymierzeńców. Ostatnio udało im się przekonać do współpracy jednego z głównych dystrybutorów testów ciążowych. Dzięki temu do każdego testu będzie załączona ulotka kampanii „Nie osądzamy, pomagamy”.
2018-01-16 09:16:35
miniaturka

Belgia: eutanazja wyjęta spod kontroli

38-letnia kobieta cierpiąca na autyzm została poddana eutanazji na życzenie, po tym jak nieszczęśliwie zakończył się jej romans. Stało się to bez wymaganej prawnie dokumentacji.
2018-01-16 09:55:56
miniaturka

Bp Warduni po zamachach w Bagdadzie: chcą destabilizacji kraju

Celem zamachów w Bagdadzie jest eskalacja napięcia i destabilizacja kraju przed majowymi wyborami – zauważył pomocniczy biskup irackiej stolicy, po wczorajszym ataku terrorystów.
2018-01-16 10:27:39
miniaturka

Noworoczne spotkanie zwierzchników Kościołów i związków wyznaniowych w RP

Przewodniczący Episkopatu podczas spotkania zwierzchników Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce, podsumował wydarzenia minionego roku oraz złożył obecnym życzenia noworoczne.