Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-11-05 08:38
AC / Michał Król SJ

Anglia: posynodalne spotkanie z młodzieżą

Około 90 młodych osób wzięło udział w spotkaniu z kard. Vincentem Nicholsem, podczas którego podjęto refleksję nad zakończonym niedawno synodem pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Dyskusja odbyła się w pałacu arcybiskupim w Westminsterze.

Autor/źródło: photogenica.pl

Prymas Anglii i Walii próbował przybliżyć młodzieży jak funkcjonował synod, jak długo trwał i ile osób brało w nim udział. Przedstawił też krótko jak wyglądał dzień obrad. Biorąc po uwagę, że synod poruszył wiele różnych kwestii, kard. Nichols przedstawił dziewięć z nich i poprosił młodych o wybranie trzech, nad którymi chcieliby się zatrzymać.

Tematy najbardziej interesujące dla zebranych to: „fundamentalnym powołaniem każdego człowieka jest miłość”, „tylko w Jezusie nasze najgłębsze niepokoje znajdują spoczynek” oraz „nie nowy, ale odnowiony Kościół”. Po przedstawieniu każdego z nich kilka minut poświęcono na refleksję w ciszy, podobnie jak sugerował to Papież Franciszek po wystąpieniach synodalnych.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kościół, młodzież, wiara, kard. Vincent Gerard Nichols, Jezus, miłość, synod o młodzieży, Anglia, #synod2018