Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-26 08:20
AC / Elżbieta Sobolewska-Farbotko/ vaticannews.va

Anglia: Bóg który mówi do dzieci

Brytyjska sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN UK) zaprosiła Brytyjczyków do codziennego odmawiania dziesiątka różańca. Realizuje również projekt popularyzacji Pisma św. z myślą o najmłodszych odbiorcach Słowa Bożego.

Autor/źródło: Pixabay, ivkasap, licencja: CC0

W ramach projektu „Biblia dla dzieci” w serwisie You Tube codziennie publikowane są domowe nagrania ludzi, którzy czytają i komentują fragmenty Biblii w taki sposób, aby ich przekaz był czytelny i zrozumiały dla dzieci. W akcji biorą udział zarówno księża, w tym 25 biskupów, jak i osoby świeckie, a jej podstawę stanowi oczywiście słynna Biblia w czerwonej okładce: „Bóg przemawia do swoich dzieci”, która od ponad 40 lat towarzyszy małym katolikom na całym świecie.

Projekt ten stanowi również odpowiedź na tegoroczne przesłanie duszpasterskie episkopatu Anglii i Walii: „Bóg, który mówi”. Dwie daty zainspirowały brytyjskich biskupów do poświęcenia roku 2020 Słowu Bożemu: 10. rocznica adhortacji apostolskiej papieża Benedykta XVI Verbum Domini i 1600. rocznica śmierci św. Hieronima, autora Wulgaty, pierwszego tłumaczenia Pisma św. z języków greckiego i hebrajskiego na łacinę.

W maju brytyjska sekcja Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN UK) zaprosiła również rodziny oraz katolickie szkoły w Wielkiej Brytanii do codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca w intencji pokoju na świecie oraz z prośbą o wstawiennictwo Matki Bożej za rodzinami w Syrii oraz wdowami i sierotami w Nigerii.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-05-25 19:26:32
miniaturka

Austria: Jan Paweł II symbolem wielkich przemian w Kościele i świecie

– Papież Jan Paweł II pozostanie dla mnie nierozłącznym symbolem roku 1989 – roku cudownych przemian, które w tamtym czasie się dokonały w tak spokojny sposób, również dzięki jego sile wiary – mówi Paul Wuthe redaktor naczelny austriackiej agencji katolickiej Kathpress.
2020-05-25 19:35:35
miniaturka

Seria wydawnicza "Skuteczni Święci"

Seria "Skuteczni Święci" wydawana przez Edycję Świętego Pawła wzbogaciła się o cztery pozycje. Tym razem poświęcone są one św. Andrzejowi Boboli, św. Augustynowi, św. Bernadecie i św. Kindze.
2020-05-25 19:37:56
miniaturka

Jasna Góra: obchody 39. rocznicy śmierci Prymasa Wyszyńskiego

27 maja odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Maryjne drogi do świętości kard. Stefana Wyszyńskiego” natomiast 28 maja rozpocznie się szczególna modlitwa, o ogłoszenie kard. Wyszyńskiego błogosławionym, nazwana „Nocne kołatanie do Matki Najświętszej u progu beatyfikacji”.
2020-05-26 08:44:12
miniaturka

Matka dziecka z zespołem Downa pozywa brytyjski rząd

Mama dziecka z zespołem Downa pozwała rząd w związku z prawem do aborcji, które obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Jej zdaniem dyskryminuje ono dzieci z upośledzeniem i traktuje jak obywateli drugiej kategorii.
2020-05-26 09:19:22
miniaturka

Misjonarki Miłości ratują ubogich Kalkuty od śmierci głodowej

Misjonarki Miłości uratowały od śmierci głodowej co najmniej 40 tys. rodzin zamieszkujących slumsy Kalkuty. Ich sytuacja dramatycznie pogorszyła się po wprowadzeniu przez indyjskie władze obostrzeń związanych z pandemią.
2020-05-26 10:12:28
miniaturka

O. Patton: Bazylika Grobu otwarta, nie ulegajmy strachowi

Po prawie dwóch miesiącach zamknięcia, w Ziemi Świętej otwarto kościoły dla wiernych z możliwością uczestniczenia w liturgii. Wśród nich została otwarta także Bazylika Grobu Pańskiego. „Ostatni raz świątynia ta była tak długo zamknięta dla wiernych w XIV wieku” – przypomniał o. Francesco Patton.