Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-13 08:12
S. Zielińska / Paweł Pasierbek SJ

Amerykański Kongres Misyjny: wróćmy do ewangelizacji

Na naszym spotkaniu nie musimy wymyślać nic nowego, nie powinniśmy zrobić nic innego, jak wrócić do doświadczenia pierwotnego Kościoła. - mówił abp Giovanni Pietro Dal Toso podczas V Amerykańskiego Kongresu Misyjnego.

Autor/źródło: Pixabay, Photo-Mix, licencja: CC0

Na naszym spotkaniu nie musimy wymyślać nic nowego, nie powinniśmy zrobić nic innego, jak wrócić do doświadczenia pierwotnego Kościoła, który swoją misję ewangelizacyjną rozpoczął od głoszenia Chrystusa umarłego i zmartwychwstałego – to słowa sekretarza pomocniczego Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Zabrał on głos na trwającym w Boliwii V Amerykańskim Kongresie Misyjnym.

Abp Giovanni Pietro Dal Toso podkreślił wagę klasycznej ewangelizacji, wskazując, iż na takich kontynentach jak Europa czy Ameryka, które szczycą się wielowiekową działalnością misyjną, jest wiele osób niewierzących, obojętnych religijnie czy też całkowicie ignorujących wiarę. Ponadto jest jeszcze wiele miejsc i osób, które o Chrystusie nie słyszały, stąd potrzeba powrotu do misji, którą podjęli Apostołowie.

Przemawiający na Kongresie biskup honduraskiej diecezji Choluteca wskazał natomiast na radość Ewangelii płynącą ze spotkania z Chrystusem zmartwychwstałym pomimo trudności, bólu i frustracji przeżywanej przez wiele narodów Ameryki. Dodał, iż źródło tej radości znajduje się w miłosierdziu Boga. Wezwał także biskupów amerykańskich do większej otwartości na świeckich misjonarzy, co niesie ze sobą także potrzebę przyjęcia ich oraz wsparcia materialnego.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-12 18:01:23
miniaturka

Taizé: chrześcijanie i muzułmanie poszukiwali dróg porozumienia

Ekumeniczna Wspólnota w Taizé zabiega o dobre relacje chrześcijan i muzułmanów. W ubiegły weekend już po raz drugi odbyło się tam spotkanie przyjaźni, gromadzące młodych wyznawców obu tych religii.
2018-07-12 18:14:02
miniaturka

Watykański szpital otwiera pierwsze hospicjum dziecięce w Rzymie

Nie tylko leczenie dzieci z krajów ubogich i ogarniętych wojną, ale i prężny rozwój badań naukowych. Tak misję watykańskiego szpitala pediatrycznego Dzieciątka Jezus definiuje jego dyrektor Mariella Enoc.
2018-07-13 07:23:17
miniaturka
play

#ChallengeWakacyjny - Wyzwanie #13

Zapraszamy do wysłuchania wakacyjnych rozważań o spotkaniach Jezusa. Nieprzychylni ludzie (Łk 9, 51-62)
2018-07-13 08:11:05
miniaturka

Turyn: kościelny dom dla samotnych ojców z dziećmi

Jest to pierwszy tego typu ośrodek we Włoszech. Poprowadzą go jezuici oraz stowarzyszenie Grupa Abla.
2018-07-13 08:39:28
miniaturka

O. Aruppe, posoborowy generał jezuitów na ołtarze

„Rozpoczęliśmy na poważnie pracę nad procesem beatyfikacyjnym o. Pedro Arrupe”, powiedział o. Arturo Sosa. Przełożony generalny jezuitów wziął udział w Bilbao w światowym spotkaniu uniwersytetów, które należą do Towarzystwa Jezusowego.
2018-07-13 09:31:28
miniaturka

Szantażowanie Afryki: pomoc materialna za legalizację aborcji

W imię globalizacji promuje się kulturę śmierci, tak jakby Afryka miała za mało już własnych cierpień. – mówią biskupi z Wybrzeża Kości Słoniowej, dając zdecydowany odpór próbom zalegalizowania w tym kraju aborcji.