Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-07-30 10:47
AC / Alicja Pożywio

Amerykański episkopat o „Humanae vitae”

Przewodniczący episkopatu amerykańskiego stwierdza, że czas pokazał, iż Paweł VI miał rację pisząc o negatywnych konsekwencjach ignorowania prawdziwego rozumienia miłości małżeńskiej.

Autor/źródło: Pixabay, arale0601, licencja: CC0

„Błogosławiony papież Paweł VI z odwagą stwierdził w encyklice „Humanae vitae”, że człowiek doświadcza prawdziwej wolności i radości, jeżeli kocha w sposób upragniony przez Boga” – pisze kardynał Daniel DiNardo w oświadczeniu z okazji 50. rocznicy opublikowania tego ważnego dokumentu. Przewodniczący episkopatu amerykańskiego stwierdza również, że czas pokazał, iż Papież Paweł VI miał rację pisząc o negatywnych konsekwencjach ignorowania prawdziwego rozumienia miłości małżeńskiej.

„Błogosławiony Papież z miłością i cierpliwością znosił krytykę odnoszącą się do  publikacji encykliki.  Podkreślił w dokumencie, że małżonkowie realizują swoje powołanie przez otwartość na nowe ludzkie życie. Dzięki temu współpracują z Bogiem”– czytamy w oświadczeniu amerykańskiego episkopatu. Kard. DiNardo przypomina, że encyklika ukazuje piękno całego człowieka w kontekście miłości małżeńskiej, która szanuje zarówno duchowy jak i fizyczny wymiar mężczyzny i kobiety.

Episkopat Stanów Zjednoczonych zachęca katolików do przeczytania „Humanae vitae” i do dogłębnej, popartej modlitwą refleksji nad przeczytanymi treściami. „Bądźcie otwarci na ponadczasowe prawdy” – apelują biskupi.

Kard. DiNardo stwierdził zarazem, że Kościół amerykański z radością oczekuje kanonizacji błogosławionego Papieża Pawła VI.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: USA, rodzina, Stany zjednoczone, małżeństwo, Paweł VI, Humanae vitae, miłość małżeńska