Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-11-23 13:42
S. Zielińska / BP KEP

Amerykanie świętują dziś Dzień Dziękczynienia. Abp Gądecki złożył życzenia

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, za pośrednictwem serwisu YouTube, złożył Amerykanom w imieniu Kościoła w Polsce życzenia z okazji przypadającego dziś Dnia Dziękczynienia.

"W imieniu Kościoła katolickiego w Polsce - Najlepsze życzenia na Dzień Dziękczynienia. Happy Thanksgiving Day and God bless America" - to życzenia, które do Amerykanów, obchodzących w czwartek, 23 listopada, Dzień Dziękczynienia, skierował przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

Dzień Dziękczynienia to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych Ameryki w czwarty czwartek listopada, a w Kanadzie w drugi poniedziałek października, jako pamiątka pierwszego Dziękczynienia mieszkańców kolonii Plymouth w 1621.

Świętem narodowym ogłosił je w 1863 roku prezydent Abraham Lincoln i z tego samego okresu datują się stereotypy o Dniu Dziękczynienia.

Źródło: BP KEP, pl.wikipedia.org


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: USA, abp Stanisław Gądecki, życzenia, Stany Zjednoczne, Dzień Dziękczynienia