Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-09 13:45
ek / Archidiecezja Łódzka

AmaDeum 2018: "Zrozum człowieku, jak wiele znaczysz"

Kolonie AmaDeum to turnus rehabilitacyjny gdzie opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawują klerycy, pomagają im też wolontariusze. Wszyscy postanowili poświęcić te dwa tygodnie ze swoich wakacji właśnie na te niezwykłe kolonie.

Jak mówią to dla nich czas prawdziwej lekcji życia. Tu uczą się miłości, empatii, walki z własnym egoizmem, akceptacji i umiejętności życia z cierpieniem.

"10 kleryków z WSD wraz z wolontariuszami świeckim zajmuje się opieką 40 podopiecznych z różnym stopniem niepełnosprawności." - mówi kleryk Michał Staniszewski.

"Dzieci uczą nas miłości i pokory, nawet do samego siebie, a także wiele cierpliwości. Pobyt z na tym turnusie daje mi wiele radości."- mówi wolontariuszka Marta Minias, która już po raz trzeci jest opiekunką na turnusie AmaDeum.

Ten czas to dla uczestników turnusu przede wszystkim wypoczynek i dobra zabawa. Bo mimo że na co dzień często towarzyszy im ból i trudności z którymi muszą się zmagać to tutaj czują się tak dobrze jak w domu.

Klerycy i wolontariusze dbają o to by dzień był dobrze zorganizowany i by nie było miejsca na nudę czy tęsknotę. Każdego dnia na dzieci poza zajęciami rehabilitacyjnymi czekają liczne atrakcje takie jak basen, dogoterapia, zabawy sportowe, hipoterapia, dyskoteki i wiele innych.

Organizacja letniego wypoczynku dla dzieci przez Caritas jest możliwa tylko dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Co roku udaje się zorganizować kolonie dla kilkuset podopiecznych. 

Informacje o tym jak można wesprzeć to dzieło można znaleźć na stronie internetowej: www.caritas.lodz.pl.

Źródło: Archidiecezja Łódzka

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-09 12:30:32
miniaturka

Beskidy: lipcowa modlitwa na Groniu Jana Pawła II

Do naśladowania św. Faustyny i bycia wiernym swej misji wezwał ks. Jerzy Leśko z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, który 8 lipca przewodniczył Mszy św. na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym.
2018-07-09 12:48:24
miniaturka

Odpust Wniebowzięcia NMP 2018 w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 12 - 19 sierpnia 2018 r. odbędzie się w Kalwarii Zebrzydowskiej Odpust Wniebowzięcia NMP.
2018-07-09 13:29:43
miniaturka

Abp Stankiewicz: wizyta Franciszka nadzieją na duchowe przebudzenie Łotwy

Ojciec Święty odwiedzi 24 września Rygę i maryjne sanktuarium narodowe w Agłonie. Metropolita Rygi w rozmowie z KAI mówi m.in. o emigracji, relacjach ekumenicznych i narodowościowych oraz wyzwaniach stojących przed Kościołem i społeczeństwem na Łotwie.
2018-07-09 14:34:08
miniaturka
play

"TAJEMNICA" kleryków

Klerycy WMSD w Opolu prezentują oryginalną serię filmików TAJEMNICA, w których goszczą nieprzeciętnych Księży. Na prośbę kleryków dzielą się oni TAJEMNICĄ swojego powołania do kapłaństwa i powołania już w kapłaństwie.
2018-07-09 14:54:06
miniaturka

Szantażowanie Afryki: pomoc materialna za legalizację aborcji

Kościół na Wybrzeżu Kości Słoniowej daje zdecydowany odpór próbom zalegalizowania w tym kraju aborcji. „W imię globalizacji promuje się kulturę śmierci, tak jakby Afryka miała za mało już własnych cierpień” – podkreślają tamtejsi biskupi.
2018-07-09 15:14:49
miniaturka

11 lipca – konferencja prasowa „Polska Pielgrzymuje”

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski, Prowincja Warszawska Zakonu oraz Katolicka Agencja Informacyjna zapraszają na konferencję prasową „Polska Pielgrzymuje”.