Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-18 09:43
S. Zielińska / Caritas Polska

Alternatywna Wigilia

W poniedziałek, 18 grudnia, niezwykłe spotkanie wigilijne przygotują dzieci – podopieczni Caritas Diecezji warszawsko-praskiej – i ci, którym najbardziej na nich zależy.

Autor/źródło: photogenica.pl, Christen King

Wspólnie przygotowana Wigilia odbędzie się dzisiaj, od godz. 15:30 w placówce Caritas przy ul. 11 Listopada 17/19. 

Będzie to niezwykłe spotkanie wigilijne. Wezmą w nim udział dzieci - podopieczni Klubu Alternatywnego prowadzonego przez Caritas diecezji warszawsko-praskiej - z rodzicami, Pani Minister Elżbieta Bojanowska oraz przedstawiciele Caritas Polska. 

Wydarzenie odbędzie się w Klubie Alternatywnym, placówce wychowawczej dla dzieci i młodzieży, która czynnie włącza się w Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa.

Na początku spotkania dzieci podejmą przygotowania świąteczne, m.in. dekorując bożonarodzeniowe pierniki z pomocą Pani Minister Elżbiety Bojanowskiej. Obecni będą również ks. Krzysztof Sroka, Zastępca Dyrektora Caritas Polska oraz ks. Kamil Chojnacki, Dyrektor Caritas Diecezji warszawsko-praskiej. W drugiej połowie spotkania dzieci korzystające ze wsparcia ośrodka wraz z rodzicami i gośćmi zasiądą do wieczerzy wigilijnej i włączą się we wspólny koncert kolęd.

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa organizowane są warsztaty, które mają na celu usamodzielnienie i rozwój społeczny odbiorców programu. Dziennie bierze w nich udział 40 dzieci w wieku 7-18 lat. Poza systematyczną pomocą edukacyjną, w którą włączone są spotkania z reedukatorami, logopedą i psychologiem, podopieczni uczestniczą w zajęciach sportowych, plastycznych, tanecznych i komputerowych. Ponadto codziennie otrzymują na miejscu posiłek, a także potrzebną odzież.

Caritas jako jedna z czterech organizacji pozarządowych realizuje Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Instytucją Zarządzającą w ramach Programu jest Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.


Źródło: Rzecznik prasowy Caritas Polska


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy