Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-03 07:45
ek / Radio Watykańskie

Albania: kongres poświęcony powołaniom

W stolicy Albanii, Tiranie odbywa się Kongres poświęcony powołaniom do życia kapłańskiego i zakonnego. Został on zorganizowany przez Radę Konferencji Episkopatów Europy.

Autor/źródło: Andrzej Złoczowski, licencja: CC BY

Udział w nim biorą krajowi duszpasterze młodzieży i powołań.

Okazją do zorganizowania tego spotkania jest 20 lat od ukazania się dokumentu końcowego „In Verbo Tuo” z Kongresu poświęconego powołaniom. Spotkanie to jest jednym z etapów przygotowań do synodu, poświęconego młodym, który odbędzie się w tym roku.

Kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy, mówił, że obecnie ludzie nie mają potrzeby, aby pasterze, kapłani mieli talenty ludzkie, organizacyjne, ale oczekują, że pasterze będą blisko Pana Boga, a przez to Pan Bóg blisko ludzi. Brak powołań do życia kapłańskiego to znak, że ludzie stali się głusi na głos Pana Boga.

Wyjściem z tej sytuacji może być tylko żarliwa modlitwa, ukazywanie piękna posługi życia oddanego Bogu i troska o rodziny, aby powołania miały dobrą glebę do wzrostu.

A. Michoń CSsR/Albania/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kongres, Albania, powołania, Rada Konferencji Episkopatów Europy, Tirana, życie kapłańskie i zakonne