Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-12 07:36
jz / jasnagora.com

Dni rekolekcyjnego skupienia na Jasnej Górze

Pierwsza tura nowej serii Jasnogórskich Dni Skupienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie odbyła się na Jasnej Górze w dniach 8-11 grudnia. W tym sezonie przebiegają one pod hasłem „W bezpiecznych dłoniach Maryi – czyli o Królowej, która czuwa, bo wróg nie śpi”.

Autor/źródło: Skarabeusz, Wikimedia, CC BY-SA 3.0

Rekolekcje prowadzi o. Marcin Ciechanowski, paulin, egzorcysta arch. częstochowskiej. Na modlitewne spotkania przyjeżdżają wierni z całej Polski, a także Polacy mieszkający za granicą. W pierwszej turze wzięło udział ok. 200 osób.  

„Przyjeżdżają, żeby tu właśnie na Jasnej Górze słuchać Słowa Bożego, i jak Maryja rozważać to Słowo Boże – mówi o. Marcin Ciechanowski – Sami jesteśmy zbyt słabi, żeby sobie pomóc. Dlatego jest Ktoś, kto ma wielkie serce, i wszystkie nasze trudności, i sprawy, i wydarzenia zachowuje w swoim sercu – jest to właśnie Maryja. Więc właśnie tu, na Jasnej Górze chcemy się schronić w Jej Niepokalane Serce. I takie są tematy konferencji – o Matce Bożej, o walce duchowej, o pokorze. I jest modlitwa o uzdrowienie, przede wszystkim uzdrowienie wewnętrzne, żeby bez przeszkód otwierać się na Pana Boga w sakramentach świętych, w Kościele świętym”.

W programie Jasnogórskich Dni Skupienia, które trwają 4 dni, są konferencje biblijne, Eucharystie, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.

Pierwszą turę Jasnogórskich Dni Skupienia zwieńczyła Msza św. w niedzielę, 11 grudnia o godz. 11.00 w Jasnogórskich Dni Skupieniaiej. Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił o. Marcin Ciechanowski. W czasie Mszy św. zaśpiewał Jasnogórski Chór Chłopięcy Pueri Claromontani, a na organach zagrał Jarosław Jasiura, jasnogórski organista i dyrygent Chóru /posłuchaj w audio/.

Kolejne tury Jasnogórskich Dni Skupienia odbywać się będą w następujących terminach:

12-15 stycznia 2017 r.
2-5 lutego 2017 r.  
16-19 marca 2017 r.  
23-26 marca 2017 r.  
6-9 kwietnia 2017 r.  
27-30 kwietnia 2017 r.  
4-7 maja 2017 r.  
8-11 czerwca 2017 r.  

„Jesteśmy po pierwszej serii, jeszcze zostało osiem, więc jakby ktoś chciał przyjść, wystarczy napisać e-maila, wyślemy wszelkie informacje” – informuje o. Marcin Ciechanowski.

Pytania prosimy kierować na adres mailowy: jasneskupienie@gmail.com oraz pod numer telefonu: 572 486 241 lub 572 486 242

o. Stanisław Tomoń 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Jasna Góra, Jasnogórskie Dni Skupienia