Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-10 12:35
S. Zielińska / KAI

Z Radomia wyruszył konwój z darami na Ukrainę

Sześć ton darów znajduje się w konwoju z darami dla Polaków na Ukrainie. Transport wyruszył wczoraj i jest odpowiedzią Caritas Diecezji Radomskiej na apel abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.

Katedra we Lwowie
Autor/źródło: Szater, https://commons.wikimedia.org

Ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas wyraził radość, że udało się zebrać 6 ton darów, w tym artykuły spożywcze, ubrania i przybory szkolne. - W transporcie znajdują się również wózki, chodziki, krzesła toaletowe, podnośnik wannowy czy pieluchy jednorazowe, które zostaną przekazane dla lwowskiego Domu Pomocy Społecznej - powiedział ks. Drabikowski.

Pomoc trafi do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudkach koło Lwowa. Wspólnota liczy 600 wiernych. Dary zostaną przekazane potrzebującym jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Dary odebrał ks. Michał oraz ks. Jerzy Waselenko, proboszcz parafii. - Jesteśmy wdzięczni za tę pomoc, która trafi do biednych rodzin, dotkniętych również działaniami wojennymi. Wielu naszych parafian nie ma stałej pracy, duża część sezonowo podejmuje prace w Polsce - powiedział ks. Waselenko.

W przyszłym tygodniu przekazane będzie kolejnych kilka ton dla Kościoła na Ukrainie m.in paczki dla dzieci, które przygotowała PSP nr 3 w Radomiu.

rm / Radom

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-10 09:06:29
miniaturka

Liban: wielki mufti Syrii odwiedził maronickiego patriarchę

Patriarcha Boutros Béchara Rai spotkał się z szejkiem Ahmadem Badreddinem Hassounem w swojej libańskiej siedzibie w miejscowości Bkerké.
2016-12-10 11:33:40
miniaturka

W Gliwicach odbywa się adwentowy dzień skupienia dla samorządowców Diecezji Gliwickiej

Jak co roku w okresie Adwentu pracownicy administracji terytorialnej Diecezji Gliwickiej gromadzą się na swoim dniu skupienia. Obecnie trwa Eucharystia.
2016-12-10 12:09:58
miniaturka

Warszawa: w poniedziałek otwarcie celi abp. Antoniego Baraniaka

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, będzie uczestniczył w otwarciu ekspozycji poświęconej śp. abp. Antoniemu Baraniakowi w warszawskim areszcie przy Rakowieckiej.
2016-12-10 13:04:35
miniaturka

Warszawa: pogrzeb oficerów, którzy we wrześniu 1939 r. ewakuowali złoto Banku Polskiego

Eucharystia sprawowana przez bpa Józefa Guzdka rozpoczęła uroczystości pogrzebowe oficerów, którzy we wrześniu 1939 roku ewakuowali z Polski złoto, stanowiące własność państwa.
2016-12-10 13:42:19
miniaturka

Diecezja kielecka: dwie studnie głębinowe w Afryce dzięki zbiórce makulatury w parafiach

Blisko 350 ton makulatury zebrano w parafiach, a za uzyskaną dzięki temu kwotę 100 tys. zł udało się wybudować dwie studnie głębinowe w Afryce. Makulatura jest zbierana nadal.
2016-12-10 17:22:39
miniaturka

UNICEF: 535 mln dzieci żyje w strefach walk lub klęsk

Około 535 milionów dzieci żyje w krajach dotkniętych konfliktami zbrojnymi lub różnymi klęskami; często nie mają one dostępu do służby zdrowia, są niedożywione i bez należytej opieki – stwierdza w swoim raporcie UNICEF.