Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-10 12:35
S. Zielińska / KAI

Z Radomia wyruszył konwój z darami na Ukrainę

Sześć ton darów znajduje się w konwoju z darami dla Polaków na Ukrainie. Transport wyruszył wczoraj i jest odpowiedzią Caritas Diecezji Radomskiej na apel abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.

Katedra we Lwowie
Autor/źródło: Szater, https://commons.wikimedia.org

Ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor radomskiej Caritas wyraził radość, że udało się zebrać 6 ton darów, w tym artykuły spożywcze, ubrania i przybory szkolne. - W transporcie znajdują się również wózki, chodziki, krzesła toaletowe, podnośnik wannowy czy pieluchy jednorazowe, które zostaną przekazane dla lwowskiego Domu Pomocy Społecznej - powiedział ks. Drabikowski.

Pomoc trafi do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudkach koło Lwowa. Wspólnota liczy 600 wiernych. Dary zostaną przekazane potrzebującym jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Dary odebrał ks. Michał oraz ks. Jerzy Waselenko, proboszcz parafii. - Jesteśmy wdzięczni za tę pomoc, która trafi do biednych rodzin, dotkniętych również działaniami wojennymi. Wielu naszych parafian nie ma stałej pracy, duża część sezonowo podejmuje prace w Polsce - powiedział ks. Waselenko.

W przyszłym tygodniu przekazane będzie kolejnych kilka ton dla Kościoła na Ukrainie m.in paczki dla dzieci, które przygotowała PSP nr 3 w Radomiu.

rm / Radom


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, Ukraina, pomoc, Diecezja Radomska