Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-10 11:30
S. Zielińska / ks. Krystian Piechaczek

W Gliwicach odbywa się adwentowy dzień skupienia dla samorządowców Diecezji Gliwickiej

Jak co roku w okresie Adwentu pracownicy administracji terytorialnej Diecezji Gliwickiej gromadzą się na swoim dniu skupienia. Obecnie trwa Eucharystia.

Autor/źródło: xbk

Spotkanie samorządowców rozpoczęło się o godzinie 10:00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr Boromeuszek przy ul. Ziemowita w Gliwicach. Jego uczestnicy mogli w tym czasie skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania.

Od godz. 11:00 trwa Eucharystia, której przewodniczy biskup gliwicki Jan Kopiec.

Po Mszy Świętej samorządowcy przejdą do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II znajdującego się obok gliwickiej katedry.

W programie drugiej części dnia przewidziane jest spotkanie opłatkowe oraz poczęstunek, następnie uczestnicy wysłuchają konferencji pt. »„Ekologiczne nawrócenie”. Perspektywa samorządowca«, którą wygłosi ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, pracownik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wykład oparty jest o treści zawarte w encyklice papieża Franciszka „Laudato si”.

Adwentowe czuwanie, to jedno z dwóch takich wydarzeń w roku skierowanych do pracowników samorządowych Diecezji. Podobne spotkanie odbywa się co roku także w okresie Wielkiego Postu.

Pierwsze dni skupienia zorganizowane były już w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku.

Organizatorem spotkań dla samorządowców jest ks. dr Krystian Piechaczek, dyrektor wydziału duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach. Jak nam powiedział, ich fenomenem jest fakt, że to jedna z niewielu grup, która sama poprosiła o zorganizowanie dla siebie dni skupienia. 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-10 07:30:26
miniaturka

Niemcy: abp Gallagher na Radzie Ministerialnej OBWE

„Na nieszczęście różne nierozwiązane konflikty dalej dręczą niektóre części naszego regionu” powiedział abp Paul Richard Gallagher, przedstawiciel Stolicy Apostolskiej na zebraniu Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie odbywającym się w Hamburgu.
2016-12-10 08:29:33
miniaturka

Kard. Tagle: niech rany ludzkości będą dla nas świętymi drzwiami

Teraz, kiedy zakończył się Jubileusz Miłosierdzia, Świętymi Drzwiami powinny być dla nas rany ludzkości. To przez nie mamy wchodzić na spotkanie z Panem Jezusem – uważa kard. Antonio Tagle, przewodniczący Caritas Internationalis.
2016-12-10 09:06:29
miniaturka

Liban: wielki mufti Syrii odwiedził maronickiego patriarchę

Patriarcha Boutros Béchara Rai spotkał się z szejkiem Ahmadem Badreddinem Hassounem w swojej libańskiej siedzibie w miejscowości Bkerké.
2016-12-10 12:09:58
miniaturka

Warszawa: w poniedziałek otwarcie celi abp. Antoniego Baraniaka

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, będzie uczestniczył w otwarciu ekspozycji poświęconej śp. abp. Antoniemu Baraniakowi w warszawskim areszcie przy Rakowieckiej.
2016-12-10 12:37:25
miniaturka

Z Radomia wyruszył konwój z darami na Ukrainę

Sześć ton darów znajduje się w konwoju z darami dla Polaków na Ukrainie. Transport wyruszył wczoraj i jest odpowiedzią Caritas Diecezji Radomskiej na apel abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.
2016-12-10 13:04:35
miniaturka

Warszawa: pogrzeb oficerów, którzy we wrześniu 1939 r. ewakuowali złoto Banku Polskiego

Eucharystia sprawowana przez bpa Józefa Guzdka rozpoczęła uroczystości pogrzebowe oficerów, którzy we wrześniu 1939 roku ewakuowali z Polski złoto, stanowiące własność państwa.