Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-09 10:17
jz / RV

Kościół w Polsce o nominacji nowego metropolity krakowskiego

Kościół w Polsce z wdzięcznością przyjął decyzję Ojca Świętego mianowaniu abp. Marka Jędraszewskiego metropolitą krakowskim. Na jago ręce płyną życzenia Bożego błogosławieństwa, natomiast do kard. Dziwisza słowa podziękowania za lata posługi w Krakowie.

Autor/źródło: Mazur, episkopat.pl, CC BY-NC-SA 2.0

Wczoraj po południu z dziennikarzami spotkał się kard. Stanisław Dziwisz. Ustępujący metropolita krakowski dziękował za zrozumienie i życzliwe wspieranie we wszystkich poczynaniach duszpasterskich: „Witamy w naszej archidiecezji, to chciałem bardzo mocno podkreślić, nowego arcypasterza, ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Zapewniamy go już o oddaniu całego prezbiterium i ludu Bożego archidiecezji krakowskiej. Modlimy się o Boże błogosławieństwo w nowej misji, powierzonej mu przez Ojca Świętego Franciszka” – mówił kard. Dziwisz.

Gratulując wyboru przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podkreślił, że abp Jędraszewski jest człowiekiem niezwykle pracowitym, a jednocześnie otwartym: „Gdy idzie o nauczanie katolickie, to na pewno nie jest on liberałem, jest człowiekiem ortodoksji i to bardzo, powiedziałbym nawet ostro trzymającym się ortodoksji. Dla Krakowa, jak myślę, to będzie piękne, ponieważ Kraków w jakimś sensie przewodzi w Kościele w Polsce, więc na pewno będzie to też dla tego ducha krakowskiego jakimś wsparciem” – powiedział abp Gądecki.

Z kolei abp Wojciech Polak zauważył, że „kard. Stanisław Dziwisz odważnie i wiernie podejmował i realizował dziedzictwo św. Jana Pawła II”. Prymas Polski wyraził przekonanie, że abp Marek Jędraszewski będzie dobrym kontynuatorem tej duszpasterskiej postawy.

R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski