Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-08 22:30
S.Wiśniewski

Gliwice: ustanowienie nowych szafarzy

W czwartek 8 grudnia w gliwickiej katedrze biskup Jan Kopiec przyjął do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej 26 mężczyzn.

Autor/źródło: ks. Grzegorz Woźnica

Nawiązując do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, biskup wskazał na różne drogi jakie człowiek, aby pokazać swoje posłuszeństwo i współpracę Bogiem. „Dlatego tym bardziej w pamięci już młodego Kościoła mocno odbiła się niezwykła tajemnica, która dokonała się dzięki Maryi” – mówił biskup w swojej homilii.

Jednocześnie biskup wskazał, ze podejmowane rozmaite posługi w Kościele są odpowiedzią na postanowienia Soboru Watykańskiego II i odnowionej liturgii. Biskup wyraził przy tym wdzięczność za odpowiadanie na te powołania, jednocześnie zaznaczając, że to znak tego że Kościół gliwicki się rozwija. Nowym szafarzom biskup jasno wskazywał, że posługa, którą podejmują to powołanie, które mają wykonywać dla dobra Kościoła, a nie dla własnej satysfakcji: „Żaden Boży dar nie jest dany tylko dla prywatnej satysfakcji ani do kompletowania różnych ciekawych zadań, ale dla ubogacenia wspólnoty Kościoła”.

Po homilii, każdy z nowych szafarzy został imiennie wezwani, po czym wspólnie złożyli przyrzeczenie i przyjęli błogosławieństwo biskupa.

Nowi szafarze pochodzą z różnych części diecezji. Dzisiejszą Mszę św. w katedrze razem z biskupem Kopcem koncelebrowali min. ich proboszczowie.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-08 17:38:24
miniaturka

Papież przed modlitwą „Anioł Pański”: mówmy Bogu "tak"

Na dwa zasadnicze elementy w historii relacji człowieka z Bogiem, które prowadzą nas do źródeł dobra i zła, wskazał Papież w dzisiejszą uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.
2016-12-08 18:06:03
miniaturka

Jasna Góra: uroczystość Niepokalanego Poczęcia

Na Jasnej Górze uroczystość Niepokalanego Poczęcia upływa w szczególnej łączności z Papieżem Franciszkiem. To ważny etap w Roku 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej.
2016-12-08 18:37:27
miniaturka

Lourdes: pielgrzymi rozumieją Niepokalane Poczęcie

Rzesze wiernych, które nawiedzają Lourdes, są wymownym świadectwem tego, że tajemnica Niepokalanego Poczęcia dociera do serc wierzących – uważa rektor tamtejszego sanktuarium ks. André Cabes.
2016-12-09 07:09:41
miniaturka

Papież modlił się do Niepokalanej na Placu Hiszpańskim

Nie przychodzę tu sam, ale przynoszę ze sobą wszystkich, których Twój Syn mi powierzył, zarówno w Rzymie, jak i na całym świecie – wyznał Franciszek w pierwszych słowach modlitwy, którą skierował do Maryi na Placu Hiszpańskim.
2016-12-09 07:29:08
miniaturka

Zasady formacji kapłańskiej według Kongregacji ds. Duchowieństwa

„Dar powołania do kapłaństwa” to tytuł ogłoszonego dziś dokumentu Kongregacji ds. Duchowieństwa. Jest on nową wersją zasad formacji kapłańskiej („Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis”), która zastąpi poprzednią, wydaną w roku 1970 a uzupełnioną w roku 1985.
2016-12-09 08:36:00
miniaturka

Pierwsza na Ukrainie rzymskokatolicka poradnia życia rodzinnego

We Lwowie otwarto dziś pierwszą na Ukrainie rzymskokatolicką poradnię życia rodzinnego.