Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-08 22:30
S.Wiśniewski

Gliwice: ustanowienie nowych szafarzy

W czwartek 8 grudnia w gliwickiej katedrze biskup Jan Kopiec przyjął do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej 26 mężczyzn.

Autor/źródło: ks. Grzegorz Woźnica

Nawiązując do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, biskup wskazał na różne drogi jakie człowiek, aby pokazać swoje posłuszeństwo i współpracę Bogiem. „Dlatego tym bardziej w pamięci już młodego Kościoła mocno odbiła się niezwykła tajemnica, która dokonała się dzięki Maryi” – mówił biskup w swojej homilii.

Jednocześnie biskup wskazał, ze podejmowane rozmaite posługi w Kościele są odpowiedzią na postanowienia Soboru Watykańskiego II i odnowionej liturgii. Biskup wyraził przy tym wdzięczność za odpowiadanie na te powołania, jednocześnie zaznaczając, że to znak tego że Kościół gliwicki się rozwija. Nowym szafarzom biskup jasno wskazywał, że posługa, którą podejmują to powołanie, które mają wykonywać dla dobra Kościoła, a nie dla własnej satysfakcji: „Żaden Boży dar nie jest dany tylko dla prywatnej satysfakcji ani do kompletowania różnych ciekawych zadań, ale dla ubogacenia wspólnoty Kościoła”.

Po homilii, każdy z nowych szafarzy został imiennie wezwani, po czym wspólnie złożyli przyrzeczenie i przyjęli błogosławieństwo biskupa.

Nowi szafarze pochodzą z różnych części diecezji. Dzisiejszą Mszę św. w katedrze razem z biskupem Kopcem koncelebrowali min. ich proboszczowie.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Gliwice, nadzwyczajni szafarze, bp Kopiec