Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-08 15:24
BP KEP/mm

Abp Gądecki: podziękowania dla kard. Stanisława Dziwisza

– W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce składam Księdzu Kardynałowi podziękowania za wieloletnią i ofiarną posługę pasterską, tak w wymiarze Kościoła powszechnego, jak i polskiego – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Autor/źródło: E.Bartkiewicz/episkopat.pl

Treść podziękowań:


Warszawa, dnia 8 grudnia 2016 roku

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


Eminencjo,

Najdostojniejszy Księże Kardynale,


otrzymałem dziś komunikat Ojca Świętego Franciszka o przyjęciu rezygnacji Waszej Eminencji z urzędu arcybiskupa metropolity krakowskiego i powołaniu w to miejsce Jego Ekscelencji Ks. abp. Marka Jędraszewskiego, dotychczasowego arcybiskupa metropolity łódzkiego.

Już teraz, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, składam Księdzu Kardynałowi podziękowania za wieloletnią i ofiarną posługę pasterską, tak w wymiarze Kościoła powszechnego, u boku św. Jana Pawła II, jak i – w wymiarze Kościoła, który jest w Polsce – pełniąc zadania metropolity krakowskiego.

Dziękuję za wytrwałą posługę w ważnych gremiach Konferencji Episkopatu Polski – Radzie Stałej, Komisji ds. Duchowieństwa – której Wasza Eminencja przewodniczy – oraz w Zespole ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 roku. Dziękuję za organizację jednego z ważniejszych wydarzeń ostatnich lat dla Kościoła, który jest w Polsce – Światowych Dni Młodzieży 2016, które jeszcze długo pozostaną w naszej pamięci, wydając – jak ufamy – obfity plon.

Mam nadzieję, że Wasza Eminencja – mimo przejścia na emeryturę – będzie dalej służył modlitwą, doświadczeniem zarówno Kościołowi w Krakowie, jak i w całej naszej ojczyźnie.

Dalsze życie i posługę Waszej Eminencji zawierzam Bogu przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej, św. Stanisława biskupa oraz św. Jana Pawła II.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie.


+Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Gądecki, kard. Dziwisz