Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-08 15:24
BP KEP/mm

Abp Gądecki: podziękowania dla kard. Stanisława Dziwisza

– W imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce składam Księdzu Kardynałowi podziękowania za wieloletnią i ofiarną posługę pasterską, tak w wymiarze Kościoła powszechnego, jak i polskiego – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Autor/źródło: E.Bartkiewicz/episkopat.pl

Treść podziękowań:


Warszawa, dnia 8 grudnia 2016 roku

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


Eminencjo,

Najdostojniejszy Księże Kardynale,


otrzymałem dziś komunikat Ojca Świętego Franciszka o przyjęciu rezygnacji Waszej Eminencji z urzędu arcybiskupa metropolity krakowskiego i powołaniu w to miejsce Jego Ekscelencji Ks. abp. Marka Jędraszewskiego, dotychczasowego arcybiskupa metropolity łódzkiego.

Już teraz, w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, składam Księdzu Kardynałowi podziękowania za wieloletnią i ofiarną posługę pasterską, tak w wymiarze Kościoła powszechnego, u boku św. Jana Pawła II, jak i – w wymiarze Kościoła, który jest w Polsce – pełniąc zadania metropolity krakowskiego.

Dziękuję za wytrwałą posługę w ważnych gremiach Konferencji Episkopatu Polski – Radzie Stałej, Komisji ds. Duchowieństwa – której Wasza Eminencja przewodniczy – oraz w Zespole ds. Wizyty Ojca Świętego w Polsce w 2016 roku. Dziękuję za organizację jednego z ważniejszych wydarzeń ostatnich lat dla Kościoła, który jest w Polsce – Światowych Dni Młodzieży 2016, które jeszcze długo pozostaną w naszej pamięci, wydając – jak ufamy – obfity plon.

Mam nadzieję, że Wasza Eminencja – mimo przejścia na emeryturę – będzie dalej służył modlitwą, doświadczeniem zarówno Kościołowi w Krakowie, jak i w całej naszej ojczyźnie.

Dalsze życie i posługę Waszej Eminencji zawierzam Bogu przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej, św. Stanisława biskupa oraz św. Jana Pawła II.

Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie.


+Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-08 12:33:40
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski nowym metropolitą krakowskim

Abp Marek Jędraszewski, dotychczasowy metropolita łódzki, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka metropolitą krakowskim. Zastąpi on odchodzącego na emeryturę kard. Stanisława Dziwisza.
2016-12-08 14:28:31
miniaturka

Kard. Dziwisz: dziękuję za wsparcie i życzliwość

- Dziękuję za zrozumienie i życzliwe wspieranie mnie we wszystkich poczynaniach duszpasterskich - powiedział do dziennikarzy ustępujący metropolita krakowski. Zapewnił swego następcę o modlitwie oraz polecił go wstawiennictwu św. Stanisława i św. Jana Pawła II.
2016-12-08 14:42:32
miniaturka

Włochy: deportowano islamistę planującego zamach na Watykan

Z Włoch został deportowany przebywający dotąd w więzieniu islamista z Maroka, który miał rzekomo planować zamach na Watykan.
2016-12-08 15:46:20
miniaturka

Abp Gądecki: życzenia dla abp. Marka Jędraszewskiego

– Życie i posługę Waszej Ekscelencji oraz wszystkich Wiernych Archidiecezji Krakowskiej zawierzam Bogu przez wstawiennictwo Maryi Niepokalanej oraz św. Stanisława biskupa – powiedział przewodniczący KEP w życzeniach skierowanych do nowego metropolity krakowskiego.
2016-12-08 16:09:45
miniaturka

8 grudnia: dobry czas na Duchową Adopcję

Dla wielu osób uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP stanowi okazję do podjęcia Duchowej Adopcji - modlitewnego towarzyszenia dziecku w łonie matki. Tego dnia podczas mszy św. w wielu parafiach odbywa się ceremonia przyrzeczenia Duchowej Adopcji.
2016-12-08 17:07:35
miniaturka

Pierwsza na Ukrainie rzymskokatolicka poradnia życia rodzinnego

We Lwowie otwarto dziś pierwszą na Ukrainie rzymskokatolicką poradnię będącą odpowiedzią na pogłębiający się kryzys życia rodzinnego w tym kraju.