Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2016-12-08 11:29
KAI/mm

Powstało pierwsze w historii stowarzyszenie kobiet

Stowarzyszenie Donne in Vaticano (D.VA), czyli Kobiety w Watykanie jest otwarte dla wszystkich 750 kobiet pracujących w instytucjach Stolicy Apostolskiej oraz Watykanu. Stanowią one niemal 20 procent pracowników.

Autor/źródło: pixabay.com

Celem ugrupowania jest stworzenie „przyjacielskiej sieci solidarności dla wspierania rozwoju zawodowego i osobistego”, w planie są także propozycje kulturalne, charytatywne i duchowe” poinformowało 5 grudnia Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.


„Sądzimy, że kobiety stanowią cenną grupę pracowników we wszystkich dziedzinach życia i działalności w Watykanie” - głosi deklaracja założycielska Donne in Vaticano podkreśla, że zachętą dla utworzenia stowarzyszenia było nauczanie papieży, którzy „przy wielu okazjach” wyrażali uznanie dla pracy kobiet.


Grupa kobiet pracujących w Watykanie już od dawna starała się o utworzenie wspólnej platformy. Oficjalnie stowarzyszenie Kobiety w Watykanie powołano do życia 1 września 2016 r. Od pierwszej chwili swój udział zgłosiło ok. 50 kobiet. Przewodniczącą stowarzyszenia jest pochodząca z USA Tracey McClure, pracująca w dzienniku watykańskim „L’Osservatore Romano”.

ts / Watykan


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, kobiety