Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-08 08:51
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Biskupi Burundi – tylko małe kroki w stronę pojednania

„Jest jeszcze wielu naszych braci i sióstr, którzy są uchodźcami i przebywają poza krajem – piszą biskupi Burundi w liście na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. – Mimo iż słyszeli nasz apel – stwierdzają pasterze tamtejszego Kościoła – nie mają oni odwagi wrócić, bo nie czują się pewnie."

Autor/źródło: pixabay

"Czy nie można nic poprawić, by poczuli się bezpiecznie?”. Natomiast ci, którzy pozostali w kraju, „nie dowierzają sobie nawzajem i wydaje się, że boją się mówić prawdę pełnym głosem. Nie dowierza się nawet bliskim i to właśnie teraz, kiedy jest czas, by mówić prawdę i przyjmować ją, bo to ona prowadzi do pojednania i ocala” – czytamy w liście episkopatu.

Podając tę informację Agencja Fides przypomina, że biskupi Burundi przy otwarciu Roku Jubileuszowego wyrazili pragnienie, by był to czas pojednania, kiedy zwaśnione strony zasiądą do rozmów, powiedzą sobie prawdę i pozwoli to znaleźć rozwiązanie problemów tego kraju, by można było żyć w pokoju i bezpieczeństwie. Kryzys polityczny trwający w Burundi spowodował już śmierć ok. 500 osób, a 300 tys. uciekło do krajów ościennych.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-08 08:22:23
miniaturka

USA: Kościół przygotowuje się na dzień modlitwy za imigrantów

„Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, a szczególnie z okazji święta Maryi z Guadalupe, zostaje nam przypomniane, że nasz Zbawiciel Jezus Chrystus nie przyszedł na świat w przyjemnym własnym domu, ale w niewygodnej stajni” – powiedział kard. Daniel Nicholas DiNardo.
2016-12-08 08:43:51
miniaturka

Bruksela: Kościół wspiera wysiłki młodych bezrobotnych

Zaangażowanie Kościoła w zwalczanie bezrobocia wśród młodych ludzi w Europie było tematem konferencji zorganizowanej 6 grudnia przez Komisję Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) we współpracy z Salezjanami Don Bosco (DBI) w Brukseli.
2016-12-08 08:51:04
miniaturka

ZEA: iracki patriarcha wzywa do ochrony zagrożonych zabytków

Rozwój konfliktów na Bliskim Wschodzie wytworzył „pilną potrzebę zdecydowanych działań ze strony wspólnoty międzynarodowej, aby ochraniać i zachować” bogate irackie dziedzictwo cywilizacyjne.
2016-12-08 09:44:22
miniaturka

Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

Prawdę o niepokalanym poczęciu Maryi można przyjąć jednie rozumem oświeconym wiarą. Kościół uroczyście ogłosił ją jako dogmat wiary w środku epoki racjonalizmu i scjentyzmu w połowie XIX w. Dokonał tego papież Pius IX.
2016-12-08 09:58:40
miniaturka

Pierwsze spotkanie Rady ds. Kultury pod kierunkiem bp. Janochy

Troska o zabytki kościelne oraz dialog z ludźmi kultury to najważniejsze zadania, jakie stawia przed sobą Rada ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP. Pierwsze posiedzenie odbyło się wczoraj w Domu Arcybiskupów Warszawskich.
2016-12-08 10:24:29
miniaturka
play

"JESTEM OWCĄ" - odcinek 4

"JESTEM OWCĄ" - odcinek 4/KS. MICHAL OLSZEWSKI SCJ 360 sekund. Internetowe rekolekcje adwentowe na zakończenie roku Miłosierdzia.