Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-08 08:41
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Bruksela: Kościół wspiera wysiłki młodych bezrobotnych

Zaangażowanie Kościoła w zwalczanie bezrobocia wśród młodych ludzi w Europie było tematem konferencji zorganizowanej 6 grudnia przez Komisję Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) we współpracy z Salezjanami Don Bosco (DBI) w Brukseli.

Autor/źródło: pixabay

czestnicy wydarzenia dyskutowali na temat propozycji skutecznej pomocy młodym w znalezieniu pracy. W tym kontekście podjęto próbę oceny programów Unii Europejskiej, a szczególnie projektu „Gwarancja dla młodzieży”, który promuje możliwości zatrudnienia, przyuczenia do zawodu, stażu lub dalszego kształcenia.

Założenia polityczne zostały skonfrontowane z konkretnym doświadczeniem społecznym: Salezjanie Don Bosco przedstawili programy prowadzone przez Kościół w Europie i na świecie. Podkreślili oni wagę kształtowania ogólnych umiejętności cywilizacyjnych ułatwiających ewentualne przekwalifikowanie oraz wskazali, że wychowanie w edukacji pełni rolę humanizującą, a także wpływa na jakość pracy. Zakonnicy zaapelowali również o lepszą komunikację i większą współpracę instytucji państwowych czy europejskich z lokalnymi organizacjami pracującymi w tej dziedzinie. Europoseł Brando Benifei zaznaczył, iż współpraca z Kościołem, który cieszy się publicznym zaufaniem, może zwiększyć skuteczność docierania do młodych.

I. Nockiewicz, COMECE/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2016-12-08 07:06:59
miniaturka

Papież do dziennikarzy: wyrzucanie religii z edukacji wyjaławia

Kultura czy system polityczny, który nie respektuje obecnego w człowieku otwarcia na transcendencję, okraja osobę ludzką i nie szanuje jej – powiedział Franciszek młodym dziennikarzom z belgijskiego tygodnika Tertio. Zadali mu oni szereg pytań.
2016-12-08 07:30:09
miniaturka

Neapol: powstaje muzeum szopki bożonarodzeniowej

W Neapolu zostanie otwarte muzeum szopki bożonarodzeniowej. Jego pomysłodawcami są arcybiskup tego miasta kard. Crescenzo Sepe i jeden z tamtejszych sędziów Ugo Ricciardi.
2016-12-08 08:22:23
miniaturka

USA: Kościół przygotowuje się na dzień modlitwy za imigrantów

„Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, a szczególnie z okazji święta Maryi z Guadalupe, zostaje nam przypomniane, że nasz Zbawiciel Jezus Chrystus nie przyszedł na świat w przyjemnym własnym domu, ale w niewygodnej stajni” – powiedział kard. Daniel Nicholas DiNardo.
2016-12-08 08:51:04
miniaturka

ZEA: iracki patriarcha wzywa do ochrony zagrożonych zabytków

Rozwój konfliktów na Bliskim Wschodzie wytworzył „pilną potrzebę zdecydowanych działań ze strony wspólnoty międzynarodowej, aby ochraniać i zachować” bogate irackie dziedzictwo cywilizacyjne.
2016-12-08 08:54:53
miniaturka

Biskupi Burundi – tylko małe kroki w stronę pojednania

„Jest jeszcze wielu naszych braci i sióstr, którzy są uchodźcami i przebywają poza krajem – piszą biskupi Burundi w liście na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. – Mimo iż słyszeli nasz apel – stwierdzają pasterze tamtejszego Kościoła – nie mają oni odwagi wrócić, bo nie czują się pewnie."
2016-12-08 09:44:22
miniaturka

Dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi

Prawdę o niepokalanym poczęciu Maryi można przyjąć jednie rozumem oświeconym wiarą. Kościół uroczyście ogłosił ją jako dogmat wiary w środku epoki racjonalizmu i scjentyzmu w połowie XIX w. Dokonał tego papież Pius IX.