Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-08 08:18
Anna Bajon / Radio Watykańskie

USA: Kościół przygotowuje się na dzień modlitwy za imigrantów

„Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, a szczególnie z okazji święta Maryi z Guadalupe, zostaje nam przypomniane, że nasz Zbawiciel Jezus Chrystus nie przyszedł na świat w przyjemnym własnym domu, ale w niewygodnej stajni” – powiedział kard. Daniel Nicholas DiNardo.

Nowy Meksyk, Santa Fe - katedra
Autor/źródło: pixabay

Przewodniczący Konferencji Biskupów Stanów Zjednoczonych odniósł się w ten sposób do planowanego dnia modlitwy i solidarności z rodzinami imigrantów. Specjalne Msze zostaną odprawione właśnie 12 grudnia, w święto Matki Bożej z Guadalupe, aby wesprzeć duchowo tych wszystkich, którzy wśród wielu trudności usiłują znaleźć w USA swoją drugą ojczyznę. Jak wspomniał wiceprzewodniczący amerykańskiego episkopatu abp José Horacio Gómez Velasco, wielu z nich „zastanawia się, jak zmiany w polityce imigracyjnej mogą wpłynąć na ich sytuację”. „Chcemy, by wiedzieli, że Kościół jest z nimi” – dodał urodzony w Meksyku metropolita Los Angeles. Katolików, którzy nie będą mogli uczestniczyć tego dnia w liturgii, zachęca się, by poświęcili czas na modlitwę indywidualną w proponowanej intencji.

tm/ rv, usccb

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-07 19:22:30
miniaturka

ŚWIAT MARYJNYCH OBJAWIEŃ

100 najważniejszych Objawień Maryjnych w dziejach ludzkości, Wincenty Łaszewski
2016-12-08 07:06:59
miniaturka

Papież do dziennikarzy: wyrzucanie religii z edukacji wyjaławia

Kultura czy system polityczny, który nie respektuje obecnego w człowieku otwarcia na transcendencję, okraja osobę ludzką i nie szanuje jej – powiedział Franciszek młodym dziennikarzom z belgijskiego tygodnika Tertio. Zadali mu oni szereg pytań.
2016-12-08 07:30:09
miniaturka

Neapol: powstaje muzeum szopki bożonarodzeniowej

W Neapolu zostanie otwarte muzeum szopki bożonarodzeniowej. Jego pomysłodawcami są arcybiskup tego miasta kard. Crescenzo Sepe i jeden z tamtejszych sędziów Ugo Ricciardi.
2016-12-08 08:43:51
miniaturka

Bruksela: Kościół wspiera wysiłki młodych bezrobotnych

Zaangażowanie Kościoła w zwalczanie bezrobocia wśród młodych ludzi w Europie było tematem konferencji zorganizowanej 6 grudnia przez Komisję Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) we współpracy z Salezjanami Don Bosco (DBI) w Brukseli.
2016-12-08 08:51:04
miniaturka

ZEA: iracki patriarcha wzywa do ochrony zagrożonych zabytków

Rozwój konfliktów na Bliskim Wschodzie wytworzył „pilną potrzebę zdecydowanych działań ze strony wspólnoty międzynarodowej, aby ochraniać i zachować” bogate irackie dziedzictwo cywilizacyjne.
2016-12-08 08:54:53
miniaturka

Biskupi Burundi – tylko małe kroki w stronę pojednania

„Jest jeszcze wielu naszych braci i sióstr, którzy są uchodźcami i przebywają poza krajem – piszą biskupi Burundi w liście na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. – Mimo iż słyszeli nasz apel – stwierdzają pasterze tamtejszego Kościoła – nie mają oni odwagi wrócić, bo nie czują się pewnie."