Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-06 18:46
jz / RV

Bp Solarczyk spotkał się z animatorami Żywego Różańca

W podziemiach katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze odbyło się przedświąteczne spotkanie animatorów Żywego Różańca, zaangażowanych w dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci.

W podziemiach katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze odbyło się przedświąteczne spotkanie animatorów Żywego Różańca, zaangażowanych w dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci. Odwiedzają oni parafie i dają świadectwo swojej wiary.

Nawiązując w czasie konferencji do objawień fatimskich bp Marek Solarczyk podkreślił znaczenie nabożeństw do Niepokalanego Serca Maryi: „Maryja i Jej Niepokalane Serce jest ciągle takim niesamowitym znakiem takiego przylgnięcia i nieustającego niesienia jedności, komunii, mocy Boga; od momentu, kiedy przyszedł anioł i moc Najwyższego Ją osłoniła, kiedy Jej serce było miejscem rozwijającego się Syna Bożego i kiedy potem nieustająco tym sercem trwała przy swoim Synu, żyła Jego prawdą, przyjęła Go do swojego serca. To Niepokalane Serce Maryi jest właściwie takim sanktuarium tej Bożej obecności” – mówił bp Solarczyk.

W diecezji warszawsko-praskiej jest ponad 1,8 tys. Kół Żywego Różańca, w tym ok. 500 rodzinnych.

R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: bp Marek Solarczyk, animatorzy Żywego Różańca